האלימות בשטחים גוברת ופתרון אינו נראה באופק: הבוקר גילו תושבי הכפר סאוויה בשומרון שמחסן בבית הספר בכפר הוצת, ועל הקיר נותרה כתובת גרפיטי: "ד"ש מהגבעות". מדובר, לכאורה, בעוד אחת מפעולות "תג המחיר" של נוער הגבעות - רק שה"נוקמים" לעולם אינם נתפסים.

לחדשות 2 נודע כי מתוך 97 חקירות שנפתחו בנושא בחמש השנים האחרונות במשטרת ש"י, הוגשו 0 כתבי אישום. אף לא אחת מאותן חקירות, שיכלו - אם היו להן תוצאות - למנוע מקרים דומים, הובילה לאשמים.

רק לפני יומיים שודרו במהדורה המרכזית תמונות של עוד פעולת תג מחיר בכפר קוסרה. בסרטון מצלמת האבטחה נראים נערים מציתים שני כלי רכב ומשאירים מאחוריהם את הכתובת "תג מחיר". מבצעי הפעולות, אם כן, לא מפחדים להשאיר טביעות אצבע שמוכיחות שמדובר בפעולות נקם בפלסטינים.

התושבים הפלסטינים מאמינים: זו רק ההתחלה

שאלנו היום את אחת מהמורות בבית הספר בסאוויה אם לדעתה מדובר במסר מנוער הגבעות. "לדעתי מה שעשו פה זו רק ההתחלה. אלוהים יודע מה יהיה אחרי זה. אני לא מבינה מה הסיבה לזה. למה לשרוף ציוד של בית ספר? למה תקפו בית ספר בכלל?", אמרה.

השנה גם הבחינו במשטרת ש"י בעלייה בכמות התלונות שמגישים הפלסטינים והמתנחלים זה על זה בתקופת מסיק הזיתים האלימה ביותר מזה מספר שנים. לטענת הפלסטינים, לפחות 2,000 עצי זית שבבעלותם נמסקו על ידי המתנחלים בתקופה האחרונה. המתנחלים טוענים שקרה בדיוק ההיפך, ובמערכת הביטחון כבר מדברים על "תופעה".

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק