שלוש שנים אחרי, ביום אותו הם מגדירים "יום תבוסת הצבא שלא ידע תבוסה מהי", משחזרים אננשי החיזבאללה כיצד ביצעו את הפעולה שעלתה בחייהם של אהוד גולדווסר ואלדד רגב ז"ל, באותו בוקר עקוב מדם של ה-12 ביולי 2006.

לעיני מאות צופים שהגיעו לאזור העיר בעלבק שבמרכז הבקאע בלבנון, הדגימו אנשי הארגון כיצד המטירו אז כמויות אש בלתי ניתנות למגננה, וכיצד באמצעות אלמנט ההפתעה - הצליחו לחטוף את שני חיילי צה"ל.

אפילו רכב החילוץ, אליו הועברו הגופות - הוא בדיוק אותו הרכב שהגיע למעבר הגבול בקיץ בשנה שעברה לביצוע עסקת חילופי השבויים, ואשר ממנו הוצאו ארונותיהם של שני החיילים המתים.

חיזבאללה ממשיך בהתנהלות התקשורתית העקבית שלו, וממש כמו בסרט "סופה", ששודר לפני כשנתיים וגולל את סיפור חטיפתם של שלושת חיילי צה"ל בהר דב באוקטובר 2000, עושה זאת גם הפעם. בכתבה ששודרה ברשת הטלוויזיה של הארגון, "אל-מנאר", גולל הארגון את סיפורו של אותו בוקר שפתח את מלחמת לבנון השנייה.

חיזבאללה ממשיכים לאיים

באותו אירוע המוני, ועל רקע המתיחות בין הארגון לישראל בתקופה האחרונה, שבים בחיזבאללה ומאיימים: גם בפעם הבאה נהיה מוכנים. "שינינו את המשוואה לפיה הצבא (של ישראל) מעולם לא הובס", אמר באירוע חבר הפרלמנט מטעם חיזבאללה, נוואף א-סאחילי. "החיילים והטנקים הישראליים נרמסו תחת רגליהם של אנשי ההתנגדות", הוא מוסיף.

רק לפני כחודש, ביום השנה השלישי לפרוץ המלחמה, השמיע הארגון איומים דומים - אך הפעם מפיו של מי שנחשב ה"אסיר מספר 1", ומי שעמד במרכז עסקת השבויים האחרונה, סמיר קונטאר. "במידה ואירן תותקף על ידי ישראל, היא לא תהיה היחידה שתגיב", הזהיר קונטאר בראיון מיוחד לרשת "אל-ג'זירה". לדבריו, לוחמי חיזבאללה לא יישבו בחיבוק ידיים אם תותקף אירן, וארגונו ימהר להגיב ולפגוע בישראל.

"אנו ערוכים לכל תקיפה ישראלית - נגד חיזבאללה וגם נגד סוריה", הבטיח קונטאר. "אם באמת היא תצא אל הפועל, נבלום אותה ונגיב בעוצמה", הוא הוסיף. בהתייחסו של קונטאר לחיסולו של עימאד מורנייה, הבטיח כי "התגובה לפעולה עדיין נשקלת".

בקיץ 2006 נחטפו שני חיילי המילואים של צה"ל אהוד גולדווסר ואלדד רגב על ידי ארגון חיזבאללה בדרום לבנון. בעקבות חטיפתם של השניים החלה מלחמת לבנון השנייה והתהליך הארוך להשבתם של השניים הביתה.

כשנתיים אחר כך, ביולי 2008 הוחזרו גופותיהם של החיילים החטופים לאחר שנחתמה עסקת שבויים עם חיזבאללה. במסגרת העיסקה שחררה ישראל את קונטאר לאחר 29 שנים בבית הכלא, בגין רציחתם של בני משפחת הרן בנהריה.

הצטרפו ל"חדשות 2" בפייסבוק