הותר לפרסום: סמל אדר ברסנו, בן 20 מנהריה ורב-סרן במילואים אמוץ גרינברג, בן 45 מהוד השרון, הם שני ההרוגים בהיתקלות עם מחבלים שחדרו הבוקר (ש') מרצועת עזה לשטח ישראל. הודעה נמסרה למשפחותיהם. באירוע החדירה נפצעו שני חיילים נוספים באורח בינוני ופונו לבית החולים סורוקה בבאר שבע.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

אדר למד בבית הספר התיכון "עמל" בעיר והתגייס כלוחם לחטיבת שריון. הוא הותיר אחריו שני הורים, אחות בת 12 ואח בן 17. אביו הוא ראש מדור לוגיסטיקה בשירותי הכבאות וההצלה של הגליל המערבי. הלוויתו תצא מחר (א') מבית הוריו בנהריה בשעה 16:30.

רס"ן (במיל') אמוץ גרינברג היה חוקר בכיר ברשות לניירות ערך וגוייס לשירות מילואים במהלך המבצע. הוא הותיר אחריו אישה ושלושה ילדים.  

אדר ברסנו
אדר ברסנו | צילום:

באירוע שהתרחש הבוקר חדרה חולייה של 8-9 מחבלים דרך מנהרה, אל מתחת לגדר, וניסתה לאתר מטרות שניתן לפגוע בהן. כשראו סיור של צה"ל מתקרב פתחו לעברו באש. מהירי נהרגו קצין המילואים והחייל שישבו בג'יפ הראשון. החיילים האחרים שהיו בג'יפ ירדו מהרכב, הסתערו על המחבלים והרגו אחד מהם. המחבלים האחרים הצליחו, ככל הנראה, להימלט בחזרה לעזה.

לאחר חילופי האש פתח צה"ל בסריקות נרחבות באזור עד שנקבע כי אין עוד מחבלים בשטח ישראל. בינתיים, הורה צה"ל לתושבים באזור להיכנס לבתיהם ולנעול את הדלתות והחלונות. כיתות הכוננות ביישובים עברו מבית לבית על מנת לוודא שאיש לא חסר וכי אף מחבל לא חדר ליישוב.

רק בחלוף כארבע שעות שללו בצבא את האפשרות שמחבלים נכנסו ליישובים נוספים. בצה"ל מתקיים נמשך התחקיר בניסיון להבין כיצד המחבלים לא זוהו טרם החדירה.

סא"ל אמוץ גרינברג, שנהרג בצוק איתן
אמוץ גרינברג. גוייס למילואים ונהרג | צילום:

מוקדם יותר הותר לפרסום כי קצין צה"ל נפצע באורח קשה במהלך עימות עם מחבלים בשטח רצועת עזה. הקצין קיבל טיפול רפואי ראשוני במקום ופונה לבית החולים.

מהיום בשעה חצות ועד עתה, נפצעו שני קציני צה"ל באורח קשה, 3 קצינים וחייל אחד נפצעו בינוני, וכן קצין ו-5 חיילי צה"ל נפצעו באורח קל - במהלך פעילות הכוחות באזור רצועת עזה כחלק ממבצע "צוק איתן".

לפני יומיים: סמ"ר איתן ברק נהרג, ככל הנראה מירי שגוי

ביום חמישי בלילה נהרג סמ"ר איתן ברק , בן 20 מהרצליה,רג במהלך כניסה של כוחות נח"ל בניסיון להשתלט על מרחבים חקלאיים בצפון הרצועה - משם משוגרות מרבית הרקטות לשטח ישראל. ברק טופל בשטח ופונה בהמשך לבית החולים, שם נאלצו הרופאים לקבוע את מותו. הוא יובא למנוחות מחר (א') בשעה 17:00 בבית העלמין הצבאי בהרצליה.

אירוע קטלני: מנהרת תופת בעזה, השבוע (צילום: דובר צהל)
מנהרה שנחשפה | צילום: דובר צהל

מתחקיר ראשוני של צה"ל עלה כי סמ"ר נפגע ונהרג לאחר זיהוי שגוי של אחד הטנקים שפתח לעברו באש - כך סיפר אמש דובר צה"ל, תת-אלוף מוטי אלמוז, בריאיון לחדשות 2. "אנחנו פועלים בתוך רצועת עזה עכשיו בפעילות מאד סבוכה, שמחייבת תיאום מאוד גדול בין כוחות חי"ר שהולכים ברגל לבין כוחות טנקים", אמר.

"ממה שאנחנו מבינים עד עכשיו, ואני מסייג מאחר ומדובר בתחקיר ראשוני, מדובר ככל הנראה בזיהוי שגוי של אחד הטנקים שפתח באש והרג את סמ"ר איתן ברק. נמשיך להפיק את הלקחים מהאירוע הזה", הוסיף תת-אלוף אלמוז.

בהכנת הכתבה השתתפו: אלון שני, ניר דבורי ותמיר סטיינמן

מבצע "צוק איתן" - היום ה-12:

בצה"ל נבדק: מדוע לא זוהתה חדירת המחבלים בה נהרגו החיילים

אדר נהרג בהיתקלות עם מחבלים: "תשמור עלינו מלמעלה"

המילואימניק המסור נהרג: "לא חשבתי על זה בחלומותיי השחורים"

הירי נמשך: יירוטים בדרום ובשפלה

טרגדיה באזור דימונה: גבר נהרג, בני משפחתו נפצעו מפגיעת רקטה

הפלסטינים שלחו חמור נפץ לעבר חיילים ברפיח

טייסי חיל האוויר: "לא ישנים אחרי פגיעה בבלתי מעורבים"

מצרים: לא נשנה את היוזמה להפסקת אש

צפו: כך פוצץ צה"ל פתח מנהרה