נראה שאין גבול לאכזריות ולציניות של אנשי החמאס בעזה: אחרי ה"הצגה" על חטיפת שליט והגרפיטי המציג אותו בכלא בעוד 30 שנה - עכשיו שוברים בחמאס שיא חדש של רשעות.

החמאס ממשיך בלוחמה הפסיכולוגית שלו, זאת כנראה כדי להפעיל לחץ נוסף על דעת הקהל הישראלית ואולי גם על ממשלת ישראל החדשה. בסרטון האחרון שהועלה לאתר שיתוף הסרטים יו-טיוב, נראה עכבר מעבדה לבן כשהוא רץ על גלגל מסתובב בכלוב, כאשר השלט בערבית לידו מציין את ההקשר: "האסיר הישראלי גלעד שליט".

הסרטון הציני מועבר במיילים של אנשי החמאס ומופיע במספר אתרים ופורומים של הארגון בעזה. הגולשים הפלסטינים, כמעט מיותר לציין, מריעים ל"הפקה" החדשה והסרטון זוכה לאינספור טוקבקים אוהדים.

מה"הצגה" של חטיפת שליט ועד לגרפיטי אכזרי על הקירות

הלוחמה הפסיכולוגית של חמאס מול משפחת שליט ודעת הקהל בישראל אינה עניין חדש. לפני כארבעה חודשים ערכו אנשי החמאס בעזה "הצגה" במהלך עצרת המונים של הארגון, שהמחישה את חטיפתו של גלעד.

את דמותו של החיילי החטוף שיחק איש חמאס במדי צה"ל, שאף הוסיף כמה מילים בעברית: "אני שולח שלום לאמא ולאבא, ואגיד לאולמרט, למה אתם לא דואגים לחייל הישראלי גלעד שליט". ה"מופע" של חמאס עורר תגובות נזעמות בישראל לנוכח הרשעות והציניות שבקיומו.

חודשיים מאוחר יותר, בשיא המשא ומתן עם ממשלת אולמרט על התנאים לשחרורו של גלעד, הוכנסה בובה בדמותו של שליט לתוך כלוב והוצגה לעיניי ההמונים המריעים בעזה.

דוגמה נוספת לאכזריות הבלתי נתפסת של אנשי חמאס ניתנה אך לפני כמה ימים, בשעה שאנשי חמאס ציירו גרפיטי על אחד הקירות העיר עזה, בו נראה גלעד שליט כאדם מבוגר יותר בשלושים שנה לצד ציור דמותו של רון ארד בשבי, כשהמטרה - לדברי יוצרי הגרפיטי, "לגרום לממשלת ישראל להבין כי אם לא תתקדם במשא ומתן, גורלו של שליט יהיה כגורלו של ארד".

עופר דקל בדרכו לישיבת הממשלה (חדשות 2) (צילום: חדשות 2)
עופר דקל השליח למו"מ. בקרוב לשעבר | צילום: חדשות 2

נתניהו ישחרר מתפקידו את עופר דקל המתווך

היום דיווחנו לראשונה כאן בחדשות 2, כי ראש הממשלה נתניהו מתכוון לשחרר מתפקידו את עופר דקל, ראש צוות המשא ומתן לשחרור גלעד שליט.

הסיבה למהלך: בני משפחת שליט אמרו לנתניהו בפגישתם כי הם "איבדו אמון בעופר דקל", זאת בעקבות כשלונו של דקל להגיע לתוצאות במשא ומתן על שחרורו של גלעד. כעת בוחן ראש הממשלה מחדש את כל נושא העסקה, ומחפש כנראה גישה אחרת למשא ומתן.

הווידאופדיה: גלעד שליט

נועם שליט: מצפים שנתניהו יטפל בנחישות בנושא גלעד

 

קליפ מיוחד: אלף ימים בלעדיו