נעצר בסיני - בדרך לקבר. אילוסטרציה (צילום: רויטרס)
נעצר בסיני - בדרך לקבר. אילוסטרציה | צילום: רויטרס

כוחות מצרים עצרו אתמול אזרח ישראלי שנכנס לטאבה שבחצי האי סיני ללא דרכון - כך מדווחת סוכנות הידיעות הפלסטינית מען.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בדיווח של סוכנות הידיעה צוטטו גורמי ביטחון מצרים שהודיעו כי לכדו את הישראלי בעיר בסיני, לאחר שהצליח לחצות את הגבול ללא תעודות מתאימות.

לפי שעה, זהותו של העצור לא נחשפה, אך על פי הדיווח הוא תושב תל אביב. בחקירתו, כך הם טוענים, הוא סיפר לשוטרים המצרים כי חצה את הגבול מכיוון אילת באופן בלתי חוקי כדי לבקר בקברו של הרב יעקב אבוחצירא שנטמן בעיר המצרית דמאנהור, בין קהיר לאלכסנדריה.

גורמי ביטחון מצרים נוספים צוטטו בידיעה כמי שטוענים שהעצור הינו מכור לסמים וכי הוא הועבר לידי התביעה המצרית, להמשך חקירתו.

לפני כשנה וחצי: גרפל שוחרר מהכלא המצרי

באוקטובר 2011 שוחרר מהכלא המצרי הצעיר היהודי אמריקני אילן גרפל, שהואשם בריגול לטובת ישראל והוחזק בכלא המצאי יותר מ-4 חודשים. שני המתווכים הישראלים בעסקה היו ח"כ ישראל חסון ועו"ד יצחק מולכו, שנחתו בקהיר, קיבלו לידיהם את גרפל והמריאו סמוך לשעה 17:30 משדה התעופה בקהיר.

25 אסירים מצרים, בהם שלושה קטינים, שהורשעו ברובם בעבירות של סחר בסמים או באמצעי לחימה, הועברו בתמורה לארצם. רבים מהם כרעו להתפלל או נישקו את האדמה בצד המצרי, שם המתינו להם מאות אזרחים תחת אבטחה כבדה של כוחות הביטחון המצריים.

הגנרל המצרי סאמח סייף אל-יאזל אמר אז כי ארה"ב "נקראה" למשא ומתן כדי "לסייע למצרים לקבל את התנאים הטובים ביותר בעד שחרורו של גרפל". עוד דווח כי ישראל סירבה לשחרור 81 אסירים מצרים בעסקה - שהייתה אמורה, אם ההצעה הייתה מתקבלת, להביא גם לשחרורו של הישראלי הכלוא במצרים מזה 11 שנים, עודה טראבין. לדיווחים, נדגיש, אין אישור ממקור ישראלי או אמריקני.