הישג צה"לי נוסף למין הנשי. רב סרן בכר (צילום: זרוע היבשה)
הישג צה"לי נוסף למין הנשי. רב סרן בכר | צילום: זרוע היבשה

היסטוריה בצה"ל: בקיץ הקרוב יועבר הפיקוד על גדוד "איתם" של חיל האיסוף הקרבי לידי מפקדת: רב-סרן אושרת בכר, בת 35, שתזכה בתואר מפקדת הגדוד הקרבית הראשונה בצבא, כך נודע לחדשות 2 Online.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק 

בעברה הייתה רב-סרן בכר מ"פ בגדוד נשר, ראש מדור שילוב נשים ביוהל"ן, מפקדת מגמת תצפיתניות בביסל"ק (בית הספר לאיסוף קרבי) וראש מדור תצפית. בתפקידה האחרון היא הייתה אחראית על התיאום, הארגון והסנכרון של בית הספר לאיסוף קרבי החל מקביעת גרף ועד ליישום שלו, על הקשר עם גדודי האיסוף, ההוצאה לפועל של המשאבים לאימונים ולהכשרות. בימים אלה נמצאת רס"ן בכר בקורס לפיקוד ומטה בגלילות, שלאחריו תחל בקורס מפקדי גדודים.

"הגישה שלנו היא שאין שום דבר קשה", העידה על עצמה רב סרן בכר בריאיון שהעניקה לפני כשנה וחצי לחדשות 2 Online. "אין שום קושי שאי אפשר להתגבר עליו". גם בעלה, אוהד, הוא קצין צה"ל בהנדסה קרבית, בדרגת רב סרן. "השאיפה המשותפת של שנינו היא להיות מג"דים", אמר אוהד בריאיון קודם.

"לא הייתי מצליחה בלי גיבוי מההורים", סיפרה אושרת בכר באותו ריאיון. "אני לא חושבת שכל אחת הייתה בוחרת לעשות את זה, אבל עם עזרה וגיבוי מההורים והמפקדים זה אפשרי - ולא הייתי מצליחה בלי זה".

בכר סיפרה בזמנו כי היא ובעלה עברו מפתח תקווה לקיבוץ יטבתה שבערבה בשל התפקיד שקיבלה בבית הספר לאיסוף קרבי בסיירים. "עברנו במיוחד לדרום בגלל התפקיד החדש, כדי שתהיה לנו גמישות לצאת הביתה ולהיות עם בתנו לא רק בסופי השבוע".

יוצאת הביתה לבתה לא רק בסופי שבוע. בכר (צילום: דו"צ)
יוצאת הביתה לבתה לא רק בסופי שבוע. בכר | צילום: דו"צ

המג"דית הקרבית הראשונה - כשנתיים לאחר האלופה הראשונה

הנשים עשו היסטוריה בצה"ל בחודש יוני 2011, כשאורנה ברביבאי, ראש מטה אגף כוח האדם בצה"ל קיבלה את דרגת האלוף. בטקס חגיגי שנערך בלשכת הרמטכ"ל הוענקו לה הדרגות, והיא הפכה באופן רשמי לראש אגף כוח האדם בצה"ל.

_OBJ

ברביבאי בת ה-50 נולדה ברמלה, גדלה כאחות בכורה למשפחה בת שמונה ילדים בעפולה והתגייסה לצבא בשנת 1981. במהלך השירות מילאה תפקידים שונים במערך משאבי האנוש.

לפניות לכתב: Matanh@ch2news.tv