ספינת ה"מרמרה" - עכשיו המוזיאון: ספינת הסיוע הטורקית עליה התעמתו פעילי ה-IHH עם לוחמי השייטת פותחת שעריה בפני מבקרים. מאז ראשית החודש סיירו על סיפון הספינה, העוגנת בימים אלו בנמל סרייבורנו שבאיסטנבול אלפי בני אדם - והיא הפכה לאחת האטרקציות התיירותיות בעיר.

באתר האינטרנט של ארגון ה-IHH פורסמו תמונות רבות של אלפי המבקרים, מטיילים בחלקיה השונים של הספינה. "האלפים הפוקדים את הספינה מתפללים לעילוי נשמתם של תשעת ההרוגים הטורקים, בתקרית שאירעה ב-31 במאי 2010", נכתב באתר.

ה"מרמרה" התקבלה בטקס באיסטנבול

למבקרים בספינה ניתנת האפשרות גם לכתוב בספר זכרונות. "אנחנו מודים לכל אלו המגיעים ומזדהים עם מאבקה ההומניטרי של ה'מרמרה'", הודיע ה-IHH. "אנחנו מקווים שהתמיכה והדאגה תמשיך ותגדל. כל צעד שאנחנו עושים הוא משמעותי עבור עצמאותם של הפלסטינים ומסגד אל-אקצה".

בסוף החודש שעבר עגנה ה"מרמרה" בנמל איסטנבול, והתקבלה בטקס בו השתתפו רבבות - ובהם משפחות ההרוגים והפצועים בתקרית. טקס קבלת הפנים החגיגי הפך במהרה למפגן שנאה המוני נגד ישראל. ראש ארגון ה-IHH אמר: "אם רוצים למחוק את ישראל - אין זו אגדה". הוא חזר ואמר כי יש לעקור את היישות הציונית מעל פני המזרח התיכון. "נמשיך בדרכנו, יהיו אשר יהיו התנאים והנסיבות", הבטיח.

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק