סרטון שהופץ היום (שבת) ברשת על ידי הפלסטינים, מתעד את כלי הרכב מסוג קאיה שבו נסעו שני פעילי הטרור שחוסלו אתמול ברצועת עזה על ידי כלי טייס של חיל האוויר. השניים, פעילי ההתנגדות העממית, אסאמה חסומי ומוחמד פציח, נהרגו כשנסעו בכביש החוף במחנה הפליטים שאטי שממערב לעיר עזה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

השניים ככל הנראה לא ידעו שבזמן נסיעתם מתצפתים עליהם שני גורמים שונים. אחד הוא כלי טיס של חיל האוויר והשני הן מצלמות האבטחה שהותקנו ברחבי העיר. בתיעוד החיסול ניתן לראות כי הסיכול בוצע בהצלחה, רק לאחר שלא היה אף אדם אחר בסביבת רכב המחבלים.

בעזרת תצפית מכלי הטיס של חיל האוויר, ניתן היה לוודא שהאזור ריק מחפים מפשע - ובכך ניתן היה להשלים את החיסול ולירות את הטיל על המחבלים. מצלמות האבטחה תיעדו את רגעי החיסול ואת הרכב הפגוע שהמשיך לנסוע, כשהוא עולה באש, עד שנעצר.

המחבלים שחוסלו היו אחראים לשיגור רקטות לעבר ישראל ותכננו בימים האחרונים להוציא אל הפועל פיגועי טרור. כלי תקשורת פלסטינים דיווחו כי גופותיהם פונו מהזירה לבית החולים שיפא בעזה.

"איננו מתכוונים לעבור לסדר היום על כל ירי לעבר ישראל או ניסיון פגיעה באזרחינו וחיילי צה"ל, נרדוף ונכה ביד קשה את כל מי שיעשה או יתכנן זאת, כפי שפעלנו היום", אמר אתמול שר הביטחון משה (בוגי) יעלון.

"נרדוף ונכה ביד קשה" (צילום: חדשות 2)
"נרדוף ונכה ביד קשה" | צילום: חדשות 2

יעלון הפנה אצבע מאשימה אל חמאס והדגיש כי ישראל רואה בו אחראי לכל המתרחש ברצועת עזה. "אל לו לבחון את סבלנותנו ונחישותנו. נוסיף לפעול באחריות ובשיקול דעת כדי לאפשר לתושבי עוטף עזה, יישובי הדרום ואזרחי ישראל להמשיך בשגרת חייהם".