לראשונה מאז הודח מהמירוץ לתפקיד הרמטכ"ל, נושא הערב האלוף יואב גלנט נאום פומבי בכנס העוסק ביחסים שבין ישראל לבין אירן. גלנט, שלפי דיווחים מהימים האחרונים מגשש דרכו לפוליטיקה, מדבר באוניברסיטת בר-אילן - באירוע שמועבר בשידור חי בחדשות 2 באינטרנט.

במהלך הנאום התייחס גלנט לחיסול בן לאדן ושיבח את הכוחות האמריקנים. "בן לאדן הוא סמל לרוע וטרור נגד התפיסה הליברלית אותה מייצגות ארה"ב וישראל. אני מברך את הכוחות המיוחדים האמריקנים, איתם עבדתי ואני מכיר מעל לשנות דור על ההישג האדיר", אמר האלוף.

"יש לחוש את האויב, לסכל את הפעילויות שלו, לאסוף את המודיעין שלו, וכל זה קורה מתחת לעינו של הציבור", הסביר גלנט. "ישראל חיסלה מחבלים ומנהיגי טרור לאורך שנים. גם לי יצא להיות בהרבה מהמבצעים הללו. מי שאומר שלעניין הזה אין משמעות, שוגה. חיסולם של מנהיגים דוחה פיגועים ומשפיע על הארגון. אנחנו חייבים להיות אפקטיבים ואקטיביים", הדגיש.

בנוסף התייחס גלנט ליחסי הכוחות בדרום ולירי מרצועת עזה לעבר ישראל: "יכולות ההגנה משתפרות. לראייה, כיפת ברזל, שרביט קסמים וחץ 3.
הצד השני ייאלץ לחשוב פעמיים לפני שהוא משגר". גלנט הוסיף וחשף פרטים על הדיווחים בנוגע לתקיפת ישראל בכור הסורי. "לפני 30 שנה, ישראל תקפה כור בעירק. לפי פירסומים, כשהאו"ם אישר את זה, תקפנו לפני שלוש שנים בסוריה", אמר גלנט.

בשבוע שעבר הוא התלווה לח"כ שאול מופז מקדימה, אחרי שנועד גם עם יו"ר קדימה לשעבר וראש הממשלה הקודם, אהוד אולמרט.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 באינטרנט