לירון ורועי במפגש בעזה
לירון ורועי במפגש בעזה | צילום: דובר צה"ל

שניהם משרתים בפלוגת הסיור של חטיבה 7, שניהם אחים - ושניהם לחמו בעזה. לירון (20) ורועי (22) ברמן ממושב אורות ששוכן בין באר טוביה לקריית מלאכי לעולם לא חשבו שייפגשו אחד את השני באמצע פעולה צבאית בעזה במהלך ימי הלחימה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

רועי התגייס לשריון ביולי 2011 ולירון התגייס ליחידת הכלבנים עוקץ ביולי 2013, אך הועבר בסופו של דבר לפלס"ר, גם בלחץ אחיו שנהנה מהשירות - ורצה שהוא ילך בעקבותיו.

"בהתחלה זה הרגיש לי מוזר להיות איתו ביחידה כי כולם 'פותחים עיניים'", סיפר לירון, הצעיר מבין השניים. "זה בעיקר חיסרון כי מצפים ממך להיות כמו אח שלך כל הזמן". השניים לא נפגשו הרבה למרות שהיו באותה יחידה כי לירון היה בהכשרה ורועי הוצב במקומות אחרים.

עם הכניסה הקרקעית לעזה, שניהם היו בעוטף עזה - כל אחד מהם באזור אחר. הם ידעו שהם הולכים להיכנס - ולירון, שהוצמד למפקד חטיבה 7 היה הראשון שנכנס. כיממה לערך לאחר מכן היה זה רועי שנכנס יחד עם הצוות שלו.

"מההתחלה ידעתי שהוא בפנים למרות שהוא לא אמר לי שהוא נכנס - נפגשתי איתו כמה פעמים לפני זה אבל לא דיברנו בטלפון בגלל עניינים של ביטחון מידע", ציין רועי.

האחים בימים שקטים יותר
האחים בימים שקטים יותר | צילום: דובר צה"ל

באופן מקרי ביותר, באחד הימים בלב עזה, בעוד רועי אבטח חלון באחד הבתים - ואז זיהה את אחיו חולף על פניו. "זה היה מאוד מרגש, פתאום אני רואה את הצוות שלו והוא הלך בחוד". מפקד החטיבה, שהיה יחד עם אחיו הקטן - הגיע לרועי ואמר לו: "הבאתי לך מתנה, האח הקטן שלך".

מה אתה עושה פה בעזה?!

המפגש המרגש, שגם תועד במצלמת גו-פרו שנשא האח הגדול ריגש את כל הסובבים, שהתפלאו על צירוף המקרים. "הוא שאל אותי ישר: 'מה אתה עושה פה?', אז אמרתי לו: 'מה שאתה עושה פה'", סיפר רועי. השניים דיברו כ-10 דקות בין היתר על הדאגה הרבה והגעגוע של הוריהם, ועל כך שהם הביאו לצוות של האח הקטן לירון הרבה אוכל.

"זה היה בעיקר מפתיע", מספר לירון על המפגש. "זו פשוט לא סיטואציה טבעית אבל אני יכול לומר שהייתי גאה בו, בו ובמחשבה שאנחנו כאן נלחמים יחד, הפגישה הזו נתנה לי המון כוח להמשך".

"תשמור על עצמך" | צילום: דובר צה"ל

"תשמור על עצמך", זה היה המסר ההדדי שהם העבירו אחד לשני לפני שנפרדו. הפגישה הזאת הייתה האחרונה ביניהם עד היציאה מעזה - בעוד שניהם חושבים רבות אחד על השני כשהם בפנים. בינתיים, רועי כבר השתחרר מצה"ל רשמית - כי נקרא ליחידה בזמן שהיה בחופשת שחרור ועבר כבר לשירות מילואים.

רק לפני שבועיים שניהם חזרו לבית במושב וההורים זכו לחבק ולנשק אותם - ובעיקר להתרגש. "סיפרנו להם שנפגשנו בעזה והם היו ממש בשוק ואמרו שזה לא הגיוני והתקשו להאמין", סיפרו האחים. "אבא שלי היה אפילו יותר לחוץ מאמא שלי - שניהם קפצו עלינו בחיבוקים ונשיקות".

כעת, רועי שוחרר ממילואים - אך צפוי לחזור לצבא בקרוב, ואילו לירון ימשיך את ההכשרה שלו - ממש כמו שאחיו עשה, שנים בודדות קודם לכן.