שני האחים שהפעילו את חוליית הטרור (צילום: דוברות שב"כ)
שני האחים שהפעילו את חוליית הטרור | צילום: דוברות שב"כ

הותר לפרסום: שני אחים מהפזורה הבדואית בנגב נעצרו בתחילת החודש על ידי השב"כ, בחשד שהיו בקשר עם גורמי טרור ברצועת עזה ובחו"ל ותכננו לבצע פיגועים בשטח ישראל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

מחמוד וסאמח יוסף אבו קוידר, בני 24 ו-21 המתגוררים באחת הפזורות הבדואיות בנגב, הודו בחקירתם בחשדות נגדם וסיפרו כי נערכו לבצע כמה פיגועים ובהם פיגוע התאבדות בתחנה המרכזית בבאר שבע, פיגוע דריסה במרכז העיר הדרומית ופיגוע ברכבת ישראל.

בנוסף, הודו השניים כי עסקו בביתם בהכנת והרכבת מטעני צינור בהם התכוונו להשתמש נגד כוחות משטרה, שהיו אמורים להגיע לפנות את ביתם שנבנה שלא כחוק. עוד גילו החוקרים כי האחים תכננו לייצר רקטות ולשגר אותן לעבר יעדים בישראל. החשודים נתפסו כשברשותם חומרי נפץ להכנת הרקטות כמו גם הנחיות.

שאבו רעיונות מאתרי ג'יהאד

אחד העצורים הודה שבעת האחרונה רכש תחמושת מחייל צה"ל שנמצא בשירות סדיר, ובתמורה סיפק לו סמים. האחים סיפרו כי נערכו לגנוב רובה מהבסיס בו שירת החייל המדובר, אך התכנית נכשלה מספר פעמים. את הרעיונות למעשים ספגו האחים מאתרי האינטרנט של הג'יאהד העולמי, שם התנדב אחד מהם לבצע פיגועים בשטח ישראל.

לפני יומיים הגישה הפרקליטות לבית המשפט המחוזי בבאר שבע כתבי אישום חמורים נגד העצורים. מלבד החייל שסיפק את התחמושת עבור האחים, מעורב בפרשה אדם נוסף, שניהם אזרחים ישראלים יהודים.