הפגנה בירושלים. ארכיון (צילום: אריאל פינדר, חדשות 24)
חפצים הושלכו לעברו בשכונת שמואל הנביא | צילום: אריאל פינדר, חדשות 24

כיומיים לאחר שהותקף חייל חרדי בשכונת מאה שערים בירושלים, שוב אירוע דומה - הפעם בשכונת שמואל הנביא: חרדי המשרת בצה"ל עבר היום (ג') במקום, כשלפתע הושלכו לעברו חפצים מרכב שבתוכו היו חרדים. הוא הצליח להימלט למבנה סמוך - וחולץ ממנו ללא פגע רק לאחר שהגיע כוח משטרה למקום.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

מדובר ברחוב שרוב דייריו חרדים. במהלך שהלך החייל במקום, חלף על פניו רכב מסחרי שהאט את נסיעתו, ונוסעיו קראו לעברו קריאות גנאי והשליכו עליו שקיות מים. הוא ברח למבנה סמוך ומשם התקשר למשטרה. צוות שיטור שהגיע למקום הצליח לחלץ אותו והעביר אותו למטה משטרת ירושלים במגרש הרוסים לשם הגשת תלונה.

החייל שהותקף במאה שערים: "קיללו וזרקו עליי שקיות זבל"

החייל החרדי שהותקף בשכונת מאה שערים שיחזר אתמול את האירוע הקשה וסיפר איך חולץ על ידי המשטרה. החייל, שמתגורר במרכז, הותקף בשעה שהגיע לבקר את בני משפחתו בשכונה החרדית. "עברתי באזור של חרדים קיצוניים והם החלו לקלל אותי בלי הפסקה", סיפר למקורביו. "הם קראו לי חרד"ק ואפילו זרקו עליי שקיות זבל".

מחאה במאה שערים (ארכיון) (צילום: אריאל פינדר, חדשות 24)
חולץ ללא פגע | צילום: אריאל פינדר, חדשות 24

במהלך האירוע פשט החייל את מדיו בניסיון להגן על עצמו. "בשלב הזה מי שהיה איתי קרא למשטרה, שהגיעה ביחד עם כוח יס"ם שחילץ אותי", הוא אמר.

מיד עם היוודע האירוע, התקשרו אל החייל מפקדיו כדי לבדוק לשלומו, וחלקם אף הספיקו לבקר אותו. למפקדים הוא סיפר כי הוא עדיין מתאושש מהאירוע. גורם צבאי ששוחח עם חדשות 2 באינטרנט אמר: "על פי מה שאנחנו יודעים, הוא הותקף רק בגלל היותו חרדי. הוא לא אמר להם שום דבר ולא ניסה לריב איתם. הם ראו שהוא על מדים וזה עורר את זעמם. הוא לא עשה להם דבר מלבד היותו לובש מדים".