צפו בסיפורים המעניינים של 19.3 לאורך השנים
ארכיון | צילום: אימג'בנק- Getty Images, חדשות

הותר לפרסום שמו של החייל שגופתו טרם זוהתה בין הלוחמים שנהרגו בתקרית שבה נורה נגמ"ש מירי נ"ט בשכונת סג'עייה. החייל המוגדר כעת נעדר הוא סמל אורון שאול, בן 21 מפוריה עילית. השלמת הליך זיהוי הגופות נמשכת, ובמערכת הביטחון מדגישים כי למרות שחמאס טען השבוע כי חטף חייל מאזור הלחימה, תצפיות שאבטחו את חילוץ גופות החיילים שללו טענה זו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הודעה אודות המקרה נמסרה למשפחת שאול זמן קצר לאחר האירוע. אתמול הגיעה לבית המשפחה ראשת אכ"א, אלוף אורנה ברביבאי, שעדכנה את קרוביו באשר לתהליך הזיהוי המורכב והממושך. "ביום חמישי הוא התקשר להוריו והודיע להם שמתחילה הפעולה הקרקעית וכי הוא וחבריו נכנסים לרצועה", סיפר דודו בשיחה עם חדשות 2 Online. "אביו, הרצל, ביקש ממנו שישמור על עצמו, הוריו דאגו לו תמיד מאוד".

החייל הנעדר, אורון שאול | צילום: חדשות

לאורון שני אחים, אבירם בן ה-22, חייל מילואים המשרת בחטיבת גבעתי וגויס גם הוא למבצע "צוק איתן", ואופק בן ה-14. עם היוודע דבר הפגיעה בנגמ"ש ומות החיילים שנסעו בו הוזעק אבירם חזרה לביתו, שם הוא שוהה בימים האחרונים יחד עם בני המשפחה.

אורון שאול למד בתיכון בית ירח וקרוביו מספרים כי תמיד חלם לשרת כלוחם בחטיבת גולני. ביום העצמאות האחרון הוענק לו אות מצטיין הנשיא, שבו נכתב עליו כי "על אף קשיים מבית ועל אף שיכול היה לשרת ביחידה עורפית, בחר לשרת כלוחם. אורון מבצע את תפקידו במסירות, יוזם ומתנדב לכל מטרה ומשימה ומפגין מקצועיות ואחריות. בעל יחסי אנוש טובים וזוכה להערכה מצד מפקדיו וחבריו ליחידה".

שאול בטקס המצטיינים, ארכיון
אורון בטקס המצטיינים בבית הנשיא | צילום:

בצה"ל מדגישים היום כי עד כה זוהו בוודאות שישה חללים, וזאת לנוכח מורכבות האירוע הקשה. מאמצי הזיהוי והבירור באשר ללוחם השביעי, שאול, ממשיכים להתבצע בכל הערוצים. על פי ההבנה בצה"ל הסיכויים שאורון נותר בחיים - קלושים. בצה"ל לא יכולים לאשר את דבר מותו בוודאות משום שטרם נמצאו שרידי ד.נ.א וריאיות פורנזיות בכלי הרכב המשוריין.

בימים האחרונים טען החמאס כי הצליח לחטוף חייל ישראלי זמן קצר לאחר התקרית שבה נפגע הנגמ"ש. ההבנה בשלב זה במערכת הביטחון היא שייתכן שחמאס מחזיק בפרטים של החייל כגון מדים או דסקית, אך לא בגופתו. הערכה זו מתבססת על תצפיות של צה"ל שסרקו את הזירה שבה בער הנגמ"ש. על פי תצפיות אלו, המחבלים לא הצליחו להגיע אל גופות ההרוגים בזמן הרב שבו חולצו מהמקום.

שישה מההרוגים בתקרית
ההרוגים ששמם הותר לפרסום | צילום:

דובר צה"ל התיר הבוקר לפרסום את שמותיהם של ששת החיילים שזוהו:

• סמל מקס שטיינברג, לוחם גולני בן 24 מבאר שבע.
• סמל ראשון שחר תעשה, לוחם גולני בן 20 מפרדסיה.
• סמל ראשון דניאל פומרנץ, לוחם גולני בן 20 מכפר אז"ר.
• סמל שון מונדשיין, לוחם גולני בן 19 מתל אביב.
• סמל בן וענונו, לוחם גולני, בן 19 מאשדוד.
• סמל ראשון אורן נח, לוחם גולני, בן 22 מהושעייה.

מתחקיר האירוע עולה כי הלוחמים שנהרגו נסעו בנגמ"ש ישן (זלדה) ואינו ממוגן שנכנס לאזור סג'עייה בגל השני של כניסת הכוחות. בשלב כלשהו התקלקל הנגמ"ש ונזקק לחילוץ באמצעות כלי משוריין נוסף. בזמן מאמצי החילוץ נורה טיל נ"ט לעבר הנגמ"ש התקוע, שהחל לעלות באש. הנזק הרב שנגרם מקשה על זיהוי הנפגעים בנגמ"ש, שעל פי רשימה שמית הכיל שבעה חיילים.

הבוקר הותר לפרסום כי שני לוחמי צה"ל נוספים נהרגו אתמול בשעות הצהריים בהיתקלות עם מחבלים ברצועת עזה. הלוחמים הם רב-סמל עודד בן סירא, לוחם נח"ל בן 22 מניר עציון ורב-סמל ראשון אוהד שמש, בן 27 מבית אלעזרי. בכך עלה מניין הקצינים והחיילים ההרוגים במהלך ימי המבצע ל-27.

בהכנת הידיעה השתתפו ניר דבורי, רוני דניאל וגיא ורון.