מעצרו של חייל צה"ל הוארך היום בשבוע בבית הדין הצבאי בצריפין, לאחר שתועד כשהוא מכה עצור פלסטיני. התקרית אירעה במהלך מעצר שבוצע בעקבות הפגנות בבילעין בחודש שעבר. ההפגנות הללו הפכו לנוהל שבועי קבוע, ובצה"ל בשב"כ מרכזים מאמץ בניסיון לבלום את התקריות הליליות ואת הנזק שנגרם לגדר ההפרדה שמוערך ביותר ממיליון שקלים רק השנה.

מכתב התלונה עולה שהחייל היכה נמרצות את מוחמד חטיב, מזכיר המועצה המקומית וחבר הוועדה העממית נגד הגדר בכפר. למרות שהציג עצמו כמזכיר המועצה, החיילים המשיכו לחבוט בו והוא נחבל קשות ונזקק לטיפול בבית חולים.

30 מפירי סדר נעצרו בבילעין מתחילת השנה

בסרטון שצילם אחד הפעילים באותו לילה, נראה אחד החיילים כשהוא עומד בפתח בית פלסטיני בבילעין ומתעמת עם פעילי שמאל זרים שהגיעו לעזור לחטיב. אחת הפעילות קיללה את החייל בעברית ואמרה לו "לך תזדיין". אז שומעים ברקע את המהומה שהחלה בתוך הבית שבו שהו החיילים וחטיב.

הסרטון מתעד את חבריו של חטיב עומדים מחוץ לבית כשברקע צעקות וקולות של חבטות ומכות. "תן לנו לראות שהוא בסדר", ביקשו חבריו של הפלסטיני אך נענו בשלילה. בהמשך הם ניסו לעקוף את החייל וצעקו לעברו "זוז מדרכנו".

משלא נענו הפצירו הפעילים שוב ושוב בחיילים שייתנו להם להיכנס לתוך הבית. "הקשיבו לקולות, היכנסו איתנו, רק תן לנו לראות שהוא בסדר", קראו לעברם תוך שהם מנסים לפלס את דרכם פנימה.

בצה"ל בודקים האם היו שותפים לתקרית האלימה חיילים נוספים. רק בחצי השנה האחרונה נעצרו בבילעין 30 פלסטינים , מפירי סדר ומארגני ההפגנות והמאבק סביב בכפר רק מתעצם.

הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק