ההודעות של בני המשפחה מנעו אסון (צילום: מאור רוזנשטיין)
הותר לפרסום שם הרופא החשוד באונס חיילות | צילום: מאור רוזנשטיין

בית הדין הצבאי לערעורים התיר היום לפרסם את שמו של רופא צבאי, החשוד בביצוע שורה של עבירות מין בחיילות, שהגיעו להיבדק אצלו ובכללן אינוס ומעשים מגונים: ד"ר אלכסנדר ז'וקוב, אזרח עובד צבא.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

לפני כשבועיים פורסם כי ז'וקוב, המועסק כרופא יחידה באוגדה 340 בפיקוד המרכז, חשוד בכך שתקף חיילות שהגיעו לבדיקות במרפאתו בעקבות תלונות שגרתיות על כאבי בטן, גרון, גב ועוד.

חקירת הפרשה החלה בדצמבר האחרון, בעקבות תלונות שהתקבלו נגד הרופא. הוא מועסק בצבא כאזרח עובד צה"ל ומוצב ביחידה בעוצבת "עידן" של פקמ"ז.

"הבדיקה לוותה מראשיתה על-ידי הפרקליטות הצבאית, וכיום מצוי התיק בבחינתה", מסרו בצה"ל. "בין היתר, נבדקת האפשרות כי הרופא ביצע עבירות מין כלפי חיילות נוספות לפני מספר שנים, במסגרת תפקידו הקודם. כעת נשקלת האפשרות להעמידו לדין בגין החשדות המיוחסים לו". היום דחה בית הדין הצבאי לערעורים את בקשתו להטיל צו איסור פרסום על פרטיו המזהים. "בית הדין לערעורים מצא כי יש אינטרס לציבור שהפרטים יפורסמו ברבים, בעיקר נוכח הפוטנציאל לאיתור מתלוננות נוספות".

"הרופא מכחיש לחלוטין את החשדות שפורסמו. כל פעולותיו של הרופא נעשו באופן מקצועי, ולצורך טיפול מיטבי והולם במטופליו. לתלונות שהוזכרו קיים מניע ברור שעולה במובהק מהראיות שנאספו. אנו סבורים שספק אם יוגש אישום כלשהו כנגד הרופא ובטוחים ששמו יטוהר לחלוטין. עצם החקירה והפרסום יש בהם להביא לפגיעה בלתי הפיכה ברופא", אמרו בתגובה לחדשות 2 באינטרנט אלוף משנה במילואים רמי בובליל, רב סרן יובל קגן וסרן אנסטסיה רוזנקרנץ, המייצגים את הרופא מטעם הסנגוריה הצבאית.