אנשי התנחלות יצהר טוענים כי שוטרי יס"מ פרצו אמש (ה') לבית משפחת אלברט בהתנחלות, ועצרו את בועז אלברט, לאחר ששהה בביתו בניגוד לצו הרחקה מנהלי שהוצא נגדו ואוסר עליו לשהות בשטחי יהודה שומרון. לדבריהם, שוטרי היס"מ שהגיעו לעצור אותו חשמלו באדח טייזר ונהגו כלפיו באלימות מוגזמת לעיני ילדיו, למרות שלא התנגד למעצר. בתיעוד שהפיצו ניתן לראות את המעצר. הבוקר הוא שוחרר בתנאים מגבילים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

באותה העת, שהה בבית המשפחה גם יו"ר ועד מתיישבי בנימין איציק שדמי, שצפה במעצר. "אני באתי למקום כדי לחזק אותו על עצם צו ההרחקה שהוצא נגדו ולהגיד שזה לא הוגן שלא מספרים לו למה מרחיקים אותו, כי זה נשמע לי אבסורד מבחינה דמוקרטית", סיפר הבוקר שדמי לחדשות 2 באינטרנט.

הוא תיאר, שבזמן הוא שוחח עם אלברט, שוטרים פרצו לבית במפתיע ואמרו לכולם לא לזוז. "הוא מיד קפץ לחדר סמוך ונשכב על הרצפה. אח שלו ניסה לצאת מהבית ואז חשמלו אותו השוטרים והוא נוטרל ונפל על הרצפה", ציין שדמי. "לאחר מכן, הם חשמלו גם את אלברט למרות שהוא אמר להם שהוא לא מתנגד למעצר, הייתי בהלם". לאחר שאלברט נעצר, אנשי ההתנחלות הזמינו אמבולנס לאחיו שנפצע גם הוא לטענתם.

בסרטון שהפיצו מתנחלי יצהר ניתן לשמוע את הבכי של אחד מילדיו. "מה אתם רוצים מהילד?", הוא קרא לעבר השוטרים, בעוד הם כפי שניתן לראות בסרטון חשמלו אותו לנגד עיניו כשהילד זועק "אמא אמא". במהלך המעצר, הוא גם אמר לשוטרים כי הם שוברים לו את היד, אך הם המשיכו בשלהם.

הבלדה על בועז אלברט. ארכיון
בועז אלברט מחוץ לביהמ"ש, היום | צילום: איציק חזות, עמותת חננו

המשטרה: הסרטון ערוך בצורה מגמתית

המשטרה ביקשה היום להאריך את מעצרו, אך שופטת בית משפט השלום נאוה בכור החליטה לשחררו בתנאים מגבילים עד לדיון שיתקיים בעניינו ביום ראשון. עם זאת, המשטרה ערערה בנושא והגישה ערער לבית המשפט המחוזי - שלא התקבל. השופטת אמרה כי על פי הרושם מהסרטון, עולה כי לא היה צורך בהפעלה כה מאסיבית של כוח נגדו. הוא יוצג בדיון על ידי עו"ד עדי קידר מעמותת חננו שבירך על ההחלטה.

מהמשטרה נמסר בתגובה כי "אמש יס"מ מחוז ש"י ביצעו מעצר של מפר צו הרחקה בפעם השלישית. בסרטון המדובר ניתן לראות שהוא ערוך בצורה מגמתית, וגם אם נתעלם מהעריכה ניתן לראות שהשוטרים פועלים בנחישות ללא אלימות ועל פי הנהלים".