פסל - מחוץ לצבא (צילום: דו"צ)
אחת מיצירותיו של סא"ל וינקלר | צילום: דו"צ

הם תמיד נתפסים כשאנשי שטח קשוחים אך סא"ל במילואים חן וינקלר, שסיים היום קורס מפקדי חטיבות בצה"ל וישמש כסגן מפקד חטיבת "עוצבת הפלדה" של השריון, הוא למעשה פסל. יצירותיו פזורות ברחבי הארץ ולעיתים המקצוע מפתיע רבים כשרואים אותו בשטח על מדים.

"נולדתי לתוך מקצוע הפסל כי סבא שלי היה פסל גם הוא", סיפר סא"ל במיל' וינקלר בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט. "בסטודיו שלי אני מתעסק עם עבודות אמנות ואבן ויוצר ומתעסק בנושא של הנצחה ואנדרטאות".

"שובר את המוסכמות - לא בצבא"

לאחרונה סיים וינקלר לפסל את אנדרטת הניצחון של הצבא האדום על הנאצים שתמוקם בנתניה ואליה יגיע לטקס ההשקה גם הנשיא הבא של רוסיה ולדימיר פוטין. "למרות שחושבים שהצבא הוא מרובע - גם אותו אפשר לפסל", מסביר וינקלר. כבר לפני 24 שנים פיסל וינקלר את האנדרטה של הגדוד הסדיר שלו בחטיבה 188 מאבני בזחלת והיא עדיין מוצבת ברמת הגולן. "אני עובר שם לעיתים וזה עדיין שם ואני מרגיש שזה היה אתמול".

אנשים רבים מתפלאים לנוכח העובדה שהקצין הקרבי עוסק בעבודות אומנות. "זה מפתיע אנשים שמי שבא מכיוון הרוח הוא איש צבא וכל מה שמשתמע מכך", סיכם סא"ל במיל' וינקלר. "כשאני בצבא אני מתנהג לפי הנורמות ובפקודות אך ביצירה אתה שובר את המוסכמות ופועל שונה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק