סמוך לשעה 09:30 (ד') נשמעה אזעקה בתל אביב, ומעל העיר בוצע יירוט מוצלח של מערכת "כיפת ברזל" - אבל רסיסי רקטה נפלו על בית בשכונת כפר שלם בעיר - וגרמו לנזק רב. כוחות כיבוי והצלה הגיעו למקום.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

התושבים באזור טוענים שאין להם לאן ללכת בזמן שיש אזעקה והם מרגישים לא מוגנים. "היה פה פיצוץ חזק מאוד", סיפר אחד מהם לחדשות 2 Online, "ואז ראיתי מה קרה לבית. לא האמנתי בהתחלה שזה רק רסס, חשבתי שזה רקטה עצומה שנפלה כאן". בתמונות בבית ניתן לראות את הנזק הרב שנגרם בגג.

למעט רסיסים שנפלו באזור ובעוד מקומות, לא היו נפגעים למעט נפגעי חרדה. "לא מטפלים פה כמו במרכז העיר", אמר תושב אחר. "זה לא נתפס בכלל שזה הגיע לכאן".

נציגי מס נשלחו לבית (צילום: רשף משנה ליאור שרעבי, כיבוי ת"א)
נציגי מס נשלחו לבית | צילום: רשף משנה ליאור שרעבי, כיבוי ת"א
נזקים בת"א מרסיסי רקטה (צילום: רשף משנה ליאור שרעבי, כבאות תל אביב)
"היה פיצוץ חזק מאוד" | צילום: רשף משנה ליאור שרעבי, כבאות תל אביב

בעירייה שלחו נציגי מס רכוש לבית שנפגע מרסיס והנזק בתקרה יתוקן עוד היום לטענתם. "מהנדסים שבדקו את המבנה קבעו שהוא אינו מסוכן ועובדות סוציאליות מלוות את הזוג שגר במקום. העירייה מעמידה לרשות הציבור את כל אמצעי המיגון העומדים לרשותה, יש להמשיך ולפעול על פי הנחיות פיקוד העורף בהישמע אזעקה, ולהתפנות למקום הכי מוגן שיש בקרבת מקום", נמסר בתגובה מעיריית תל אביב.

דקות ספורות אחרי היירוט המוצלח, נטל חמאס אחריות על הירי ובהודעה מטעמו טען כי שיגר רקטה חדשה וארוכת טוחח מסוג M-75 לעבר תל אביב.

לפניות לכתב: Matanh@ch2news.tv