בית ספר שנפגע בעזה
בית הספר בג'בליה אחרי ההפגזה | צילום: AP

סוכנות אונר"א פרסמה היום (ד') גינוי חריף לתקיפה שביצע לכאורה צה"ל על בית הספר של אונר"א שבג'בלייה, ובו הביעה את זעזועה מחוסר ההתייחסות לאירוע בזירה הבינלאומית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

על פי הדיווחים, לפחות 19 בני אדם נהרגו בתקרית ו-90 נוספים נפצעו. בסוכנות הסיוע מתייחסים לאירוע בחומרה וטוענים כי במתחם בית הספר שהו אזרחים חפים מפשע שרק חיפשו מחסה מפני התופת. "עד שישנו מקום בטוח עבורם - מתרחש אירוע כזה", אמר ראש הסוכנות, פייר קראונהנבול. "המקלטים שלנו מספקים מחסה לפחות ל-200 אלף איש מתושבי הרצועה, ואנו פשוט כורעים תחת העומס".

בסוכנות מפרסמים היום את מפת המקלטים שהיא מפעילה בעזה, וטוענים כי זו אינה הפעם הראשונה שבה צה"ל תוקף מתקני פליטים ברצועה. "זו הפעם השישית שבה ישראל מפגיזה מקלטים שלנו", מחה דובר סוכנות אונר"א בעזה, כריס גונס. "זו התנהגות שנוגדת את החוק הבינלאומי, והמשימה של כולנו היא לעצור את הבושה האוניברסאלית הזו". עוד טוען הדובר כי לפני כל אחת מהפגזות צה"ל, יצרו נציגי הסוכנות קשר עם גורמים בצה"ל והודיעו להם על הימצאות חפים מפשע במתחם.

מפת מקלטי האו
מפת מקלטי האו"ם ברצועה | צילום:

וואלרי אמוס, תת מזכירת וועדת האו"ם בנושאים הומניטריים ותיאום סיוע החירום אומרת על הפגזהתבית הספר בג'בליה "אני מודאגת מ מהאינטנסיביות של האלימות ברצועת עזה אחרי הפסקת אש קצרה, היום עוד בית ספר ששימש כמקלט נפגע בהפרה בוטה של החוק הבינלאומי... התמונות הנוראיות שאנו רואים בכל יום מזכירות לכולנו על המציאות המפחידה בה חיים ילדים ומשפחות ברצועת עזה"

למרות שבצה"ל דוחים לפי שעה את הדיווחים ומבהירים כי הם מצויים בבדיקה, באונר"א משוכנים כי ישראל היא זו שאחראית לעשרות ההרוגים. בידיעה שפורסמה בגארדיאן הבריטי, מצוטט גורם צה"ל שמסביר כי כוחות של הצבא הפציצו את בית הספר, לאחר שחמושים שיגרו רקטות מחצר המתחם.