החיילים שנהרגו בעזה
7 חללים, 7 הרוגים | צילום:

דולב היה קצין בעל יכולות יוצאות דופן, ביינסאי ציפה ללידת ילדו הרביעי, טל היה צנוע גם אחרי שהתקבל לסיירת, יובל תמיד חלם להיות לוחם, לנדב היה לב זהב, יובל היה דור רביעי למייסדי היישוב אפרת, וג'ורדן אהב את גולני - שבעה קציני ולוחמי צה"ל נהרגו ביממה האחרונה בשלוש תקריות שונות בעזה ועל גבול הרצועה. כל אחד מהם הותיר אחריו בני משפחה וחברים כואבים, הנה הסיפורים שמאחורי השמות:

סא"ל דולב קידר

דולב קידר
סא"ל דולב קידר | צילום:

"הוא היה קצין יוצא דופן ביכולות שלו ובכושר הניתוח, הוא למד הרבה בשטח ובמטה הכללי ומדובר באבדה כבדה מאוד" - כך סיפר הערב (ב') אלוף (מיל') יואב גלנט על סגן אלוף דולב קידר, מפקד גדוד "גפן" של קציני חי"ר בבה"ד 1, בן 38 ממודיעין, שנהרג הבוקר בעזה. הקצין הבכיר נהרג בתקרית בה חדרו מחבלים לשטח מדינת ישראל, וביצעו ירי נ"ט לעבר הכוח.

"דולב היה מצטיין שבמצטיינים. אמיץ, שנתקל במחבלים כבר לפני זה בתפקידו כמ"פ והרג אותם", סיפר דן הראל מנכ"ל משרד הביטחון. "קצין מצוין, רגיש, אינטיליגנט. אני זוכר דווקא את הרגעים שהוא היה מגיע הביתה. את המסירות שלו למשפחה למרות שהמחויבות שלו לתפקיד הייתה טוטאלית. מדובר באבידה גדולה".

סמ"ר טל יפרח

סמ
סמ"ר טל יפרח | צילום:

סמ"ר טל יפרח, לוחם בסיירת אגוז של חטיבת גולני, בן 21, מראשון לציון נהרג הבוקר (ב') בהתקלות עם מחבלים ברצועת עזה. יפרח יובא למנחות מחר בשעה 11:00 בבית העלמין בעירו. טל למד בתיכון מקיף ח' ע"ש בר-לב בעירו. ד"ר זוהר שדה, מורה של טל, סיפר עליו שהיה אדם מיוחד במינו. "נהוג לשבח מתים אחרי לכתם, אבל טל היה ראוי לכל התשבחות גם בחייו".

"הוא היה ילד מוכשר מאין כמוהו וצנוע מאוד. גם אחרי שהתקבל לסיירת אגוז הוא לא הלך עם חזה מנופח או התרברב. תמיד שמר על צניעות ולא השוויץ בהישגים שלו. בחיים לא שמעתי אותו מנבל את הפה או מרים את הקול. פשוט ילד טוב".

יפרח ודגן ז
יפרח ודגן ז"ל | צילום:

"טל היה מלאך, רצה רק קרבי"

ד"ר שדה הוסיף שטל היה אהוב מאוד על כל חבריו. "הוא היה הדבק של החברים. אי אפשר למצוא אדם אחד שיאמר עליו משהו רע. המשפחה שלו חזקה מאוד. גם בשיא האבל אמו אמרה שמותו של טל לא היה חסר משמעות, ושטל בגופו הגן על המדינה שלנו. הוא יכול היה להיות ספורטאי מצטיין אבל רצה להיות לוחם. גם שברי מאמץ לא מנעו ממנו לסיים מסלול בסיירת המובחרת".

חבריו של טל סיפרו עליו שהייתה לו מוטיבציה אדירה לתרום. "הוא התגייס עם המון מוטיבציה. לא הרבה מהמחזור שלו הלכו לקרבי, וזה אומר הרבה על האופי שלו". חבריו של טל סיפרו על אדם מיוחד במינו: "אם הייתי נדרש לתאר אותו במילה אחת הייתי מגדיר אותו כמלאך. בחיים לא הסתכסך עם אף אחד ועשה הכל בנועם ורוגע גדולים".

טל הותיר אחריו הורים, אביב ושלום ואחות גדולה, נוי.

סמ"ר יובל דגן

סמ
סמ"ר יובל דגן | צילום: באדיבות המשפחה

"היה ברור לכולם שהוא יהיה לוחם" - כך סיפרה היום בכאב אחת מחבריו של סמ"ר יובל דגן, לוחם בחטיבת גולני, בן 22, מכפר סבא, שנהרג גם הוא בהתקלות עם מחבלים ברצועת עזה. "היה לו חיוך כובש והוא היה פעלתן. הוא עשה שנת שירות ואהב לטייל. תמיד אזכור את החיוך שלו עם הגומות", הוסיפה החברה.

חברה אחרת כתבה: "אנחנו לא יודעים כאב מהו עד שזה מגיע כל כך קרוב אלינו. אחד משלנו, ילד זהב, החיוך שלך יישאר לנצח".

סמל נדב גולדמכר

סמל נדב גולדמכר
סמל נדב גולדמכר | צילום:

סמל נדב גולדמכר, לוחם בבה"ד 1, בן 23 מבאר שבע, נהרג הבוקר בתקרית בה חדרו מחבלים לשטח ישראל, וביצעו ירי נ"ט לעבר הכוח. "להיות בחו"ל ולשמוע בשורה כזאת, נדב בנאדם זהב, ה' יקום דמך", כתב חברו בדף הפייסבוק.

חבר אחר ספד אף הוא: "אין מילים. חבר צוות, אח, בן אדם עם לב זהב 8 חודשים עברנו יחד. היה לי כבוד להכיר אותך ולשרת איתך. יהי זכרך ברוך".
הלוויתו של סמל גולדמכר תתקיים מחר בשעה 11:00בבית העלמין הצבאי בבאר שבע.

סגן משנה יובל הימן

סג
סג"מ יובל היימן | צילום:

סג"מ יובל היימן, לוחם בבה"ד 1, בן 21 מאפרת, נהרג בתקרית במהלכה חדרו מחבלים לישראל.

"אפרת עטופה בצער כבד וביגון עמוק על מותו של יובל היימן מטובי בניה, דור רביעי לבוני אפרת, ולמשפחה שורשית שכל ההיסטוריה שלה פוסעת בנתיבי בניין העם, הארץ ובביסוס בטחון המדינה", ספד ליובל עודד רביבי ראש מועצת אפרת. יובל הותיר אחריו סבא וסבתא רבתא בני למעלה ממאה.

רב-סמל בכיר קסהון ביינסאי

רס
רב-סמל בכיר קסהון ביינסאי | צילום:

רב-סמל בכיר קסהון ביינסאי, בן 39 מנתיבות, לוחם בחטיבה הצפונית של אוגדת עזה, נהרג הבוקר בתקרית בה חדרו מחבלים לשטח מדינת ישראל, וביצעו ירי נ"ט לעבר הכוח. קסהון הותיר אחריו שלושיה ילדים, ואישה בחודש התשיעי להריונה.

סמ"ר ג'ורדן בן סימון

סמ"ר ג'ורדן בן סימון, בן 22 מאשקלון, לוחם בחטיבת גולני נהרג בהתקלות. ג'ורדן התגורר בתקופה האחרונה אצל דודו באשקלון. הוריו שמתגוררים בצרפת קיבלו את הבשורה המרה, והם יגיעו הלילה לישראל. נסיבות האירוע עדיין נבדקות.

סמ
סמ"ר ג'ורדן בן סימון | צילום: