מבצע "צוק איתן" - היום השני: במסגרת המבצע מבצעים כלי טיס של חיל האוויר עשרות תקיפות ממוקדות להרס התשתיות המבצעיות של בכירי חמאס. הערב (ד') מפרסם דובר צה"ל סרטונים ובו נראות שלוש תקיפות מתוך כ-300 שבוצעו במהלך היום ברצועת עזה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

באחת התקיפות שנראות בסרטון נראית פגיעה במתקן צבאי של חמאס סמוך לבית ספר ברצועה. בתקיפה מתועדת אחרת נפגע מחסן אמצעי לחימה ומחנה אימונים על ידי כוח חיל הים. בתקיפה השלישית נפגעה תשתית מבצעית של אחמד ע'נדור - בכיר חמאס בצפון רצועת עזה ומי שעמד מאחורי ניסיון החדירה אמש בזיקים.

צה"ל תוקף בעזה (צילום: דובר צה"ל)
תקיפה ברצועת עזה | צילום: דובר צה"ל

ע'נדור אחראי על ירי הרקטות מצפון הרצועה לעבר שטח ישראל לפני ובמהלך המבצע הנוכחי. בשנים האחרונות היה מעורב בתכנון וביצוע מספר פיגועי מטען וירי, בהם גם פיגוע ההתאבדות הכפול בנמל אשדוד ב-2004, שבו נהרגו 11 בני אדם. לאחר תקיפת התשתית התגלה במקום מחסן תת קרקעי גדול, ובו מצבור של אמצעי לחימה. המצבור זוהה על פי מספר פיצוצי משנה במקום.

מתקן צבאי סמוך לבית ספר (צילום: דובר צה"ל)
מתקן צבאי סמוך לבית ספר | צילום: דובר צה"ל

במהלך הפעילות המבצעית בעזה הותקפו בין היתר גם התשתיות המבצעיות של ארבעה בכירים נוספים בחמאס. אחד מהם, עמאר מסעוד צלאח דלול, מעורב בפיתוח ובייצור רקטות ומהווה מוקד ידע מרכזי בתחום הפיתוח הרקטי ברצועה. גורמים צבאיים הוסיפו כי בתיהם של שלושה פעילים אחרים משמשים כמרכז שליטה לקידום טרור.