מבצע "צוק איתן" - הלחימה נמשכת: מפקד פיקוד דרום, אלוף סמי תורג'מן, התייחס הערב (ה') למערכה הצבאית נגד חמאס ברצועת עזה. "צה"ל ערוך להרחבת הפעולה לממדים נוספים", אמר תורג'מן בתדרוך לעיתונאים בדרום. "התכניות הוכנו והכוחות ערוכים ומוכנים".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"בימים האחרונים אנחנו נמצאים במערכה אינטנסיבית ועוצמתית מול חמאס ושאר ארגוני הטרור ותקפנו מאות רבות של מטרות", אמר מפקד פיקוד דרום. "כל פצצה שלנו פגשה תשתית מבצעית של חמאס ושל ארגוני הטרור וכשפעילי חמאס ייצאו מהמנהרות שבהן הם מסתתרים - הם יפגשו את התוצאות המבצעיות, את ההרס והנזק שהביאו על עצמם ועל האוכלוסייה ברצועת עזה".

צה
ערוכים להרחבת הפעולה | צילום: רויטרס

"סיירתי בימים האחרונים בין הכוחות השונים בשטח ומצאתי מוטיבציה גבוהה, נכונות, מקצועיות ורצון עז לעמוד במשימה ולהביא הגנה לתושבי מדינת ישראל", הוסיף האלוף תורג'מן ששיבח את "העמידה האיתנה" של אזרחי הדרום ושאר הארץ. "בימים הקרובים נביא שקט וביטחון", הבטיח.

מטח רקטות לירושלים 

אזעקות והדי פיצוצים נשמעו הערב באזור ירושלים, וזמן קצר לאחר מכן התברר: ארבע רקטות נורו משטח רצועת עזה. כיפת ברזל יירטה שתיים מהן מעל אבו גוש ושתיים נוספות התפוצצו בשטחים פתוחים. גבר בן 74 שרץ למרחב מוגן בכפר אדומים נחבל בראשו ונפגע קשה. מספר בני אדם הוגדרו כנפגעי חרדה.

ראש העיר ירושלים ניר ברקת אמר בשיחה עם חדשות 2: "אנו בהיערכות לקראת ירי לעבר העיר. לשמחתנו הרבה שתיים מהרקטות יורטו ואנו ממשיכים בשגרת החיים. ברגע שהתושבים לא שאננים - הם יכולים להתמגן ולאחר מכן להמשיך בשגרת יומם".

מוקדם יותר היום, חוסלו בעזה שני פעילי חמאס ושלושה פעילי ג'יהאד אסלאמי על ידי חיל האוויר. התקיפות בוצעו שעות ספורות דווח כי ראש המערך הרקטי של חמאס בעזה, היימן סיאם, חוסל, אך בארגון הכחישו את הדיווח וטענו כי הוא לא היה ברכב. גם בצה"ל הודו כי החיסול נכשל.

כ-100 רקטות נורו ביומו השלישי של מבצע "צוק איתן", 20 מהן יורטו. סמוך ל-17:30 - פגיעה ישירה בבית בקיבוץ בשטח המועצה האזורית שער הנגב. אין נפגעים, נזק קל נגרם למבנה.

מבצע "צוק איתן" - עדכונים אחרונים:

היום השלישי למבצע - דקה אחרי דקה

3 פעילי ג'יהאד אסלאמי חוסלו בדרך לשיגור

חיל האוויר תקף מוסדות שלטון בעזה

מה אומרים המספרים של פיקוד העורף שמופיעים על המסך בזמן אזעקה? הרשימה המלאה