צפירת הרגעה: בעקבות ריבוי האזעקות וקולות הנפץ שנשמעים בשל שיגורים, במד"א הוחלט להחליף את קולות הסירנה המוכרים של האמבולנסים בצליל שונה, שאינו דומה לאזעקות המתריעות בפני נפילת רקטות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הנהלת מד"א קיבלה את ההחלטה בכדי להקל על הלחץ והפאניקה בקרב הציבור מאחר והן נשמעות דומות לאזעקות הנשמעות ברחבי הארץ. על מנת למנוע חשש מיותר בקרב הציבור, הנחה היום (ו') מנכ״ל מד״א אלי בין את כלל הצוותים הפועלים בשטח להחליף את הסירנה בצליל אחר.

מבצע "צוק איתן" - עדכונים אחרונים:

נתב"ג על הכוונת: איך מגיבים בנמל התעופה לאיומי חמאס?

תיעוד: נפילת הרקטה בתחנת הדלק באשדוד

הממ"ד הציל חיי משפחה באשכול: "חוויה לא נעימה"

הפלסטינים: שני הרוגים בתקיפת צה"ל בעזה

"בימים אלה יש לגלות רגישות מרבית לחששות הציבור", הסביר בין את ההחלטה. "על מנת למנוע פאניקה מיותרת, הנחיתי לשנות את סירנת האמבולנסים וכך הציבור יידע להבדיל באופן מוחלט בין אזעקה המחייבת הגעה למרחב מוגן, לבין סירנת אמבולנס. מד״א ימשיך לפעול בכל דרך על מנת לסייע לציבור לשמור ככל הניתן על שגרה גם במהלך ימי המבצע״, הבהיר.

אלי בין, ארכיון (צילום: חדשות 2)
מנכ"ל מד"א אלי בין, ארכיון | צילום: חדשות 2

ממד"א נמסר כי מאז תחילת מבצע "צוק איתן", טיפלו אנשי הארגון בכ- 149 נפגעים, בהם עשרה בני אדם שנפצעו כתוצאה מפגיעות רקטות ורסיסים, ושישה פצועים כתוצאה מתאונות דרכים שאירעו בעת האזעקות. עוד נמסר כי 19 ארחים נפגעו בדרך למרחב המוגן ו- 113 הם נפגעי חרדה. בנוסף, בלילה החולף קבעו כוחות מד"א את מותה של אישה כבת 69 בעיר חיפה לאחר שהתמוטטה בעת שהייתה בדרכה למרחב המוגן.