שלושה חיילי מילואים מגבעתי, ששמו לב כי טרנד "אתגר דלי הקרח" כחלק מקמפיין המאבק במחלת ניוון השרירים ALS צובר תאוצה, החליטו לקחת את האתגר לידיהם ולהתאים אותו למבצע "צוק איתן. השלושה הכריזו על אתגר החומוס הגדול - או בשם שהם כינו אותו "חמאס נגד חומוס".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

החיילים צילמו אמש (ב') סרטון על גבול רצועת עזה והעלו אותו לפייסבוק. בסרטון אמר אחד החיילים באנגלית למצלמה: "היי, אלה מכם שגולשים בפייסבוק בימים האחרונים רואים את 'אתגר דלי הקרח' במהלכו אנשים שופכים על עצמם דלי קרח".

לאחר מכן שפך על עצמו שקית קרח והמשיך: "אבל אנחנו כאן כדי לדבר אתכם על אתגר אחר - אתגר החמאס נגד חומוס. חמאס הוא ארגון טרור שמאיים על חייהם של פלסטינים וישראלים וחומוס לעומת זאת - הוא טעים". מיד לאחר מכן כל אחד מהם הוציא חבילה של חומוס ומרח אותו על פניו, תוך כדי הזמנת קרובים אחרים להיענות לאתגר בעצמם. לדבריהם, מי שלא יעמוד באתגר יצטרך לתרום 100 דולר או 200 שקלים לארגון ידידי צה"ל.

הדובר בסרטון הוא קורי פלדמן (26) מניו יורק, שהגיע לארץ לפני כחודשיים לצורך שתי חתונות אך נשאר והתנדב למילואים ומאז הוא כבר כחודש וחצי על גבול הרצועה. יחד איתו בסרטון חייל שהגיע מצרפת ועוד חייל יליד ישראל.

עזבו קרח, יש חומוס (צילום: קורי פלדמן)
עזבו קרח, יש חומוס | צילום: קורי פלדמן

"היה הרבה חומוס בבסיס"

"החלטנו לצלם את זה כי יש הרבה הסברה משני הצדדים - וחשבנו לעשות משהו כזה, להראות את הצד השני של החיילים - ולגייס כסף", סיפר פלדמן לחדשות 2 Online. "אני מקווה שאף אחד לא יירתם לאתגר כדי שיוכלו לאסוף עוד כסף".

אז מה ההוראות לפיו? "מי שלא רוצה להשתתף באתגר צריך לתרום - אבל אם אתה רוצה להשתתף באתגר, אתה צריך פשוט למרוח חומוס על הפנים - להגיד משהו טוב על חומוס ומשהו נגד חמאס, אך כך להמליץ לשני חיילים להתגייס לאתגר".

למה דווקא חומוס? "חומוס הוא מאכל ישראלי אהוב והיה לנו הרבה חומוס כאן בבסיס אז חשבנו על למרוח את זה על הפנים כדי לעזור להסברה, מהר מאוד התארגנו על זה, צילמנו את זה והעליתי את זה לפייסבוק ויש הרבה מאוד תגובות".

אגב, מאחור בניו יורק מחכה לפלדמן משפחה דואגת ומחכה לו שיחזור, והוא צפוי בקרוב להתחיל לעבוד: "אני כאן עד כמה שיצטרכו", הוא מסכם - ומקווה שהאתגר החדש שלו יצבור תאוצה, לא רק בקרב חיילים אלא גם אזרחים.

לפניות לכתב: MatanH@ch2news.tv