ארכיון (צילום: חדשות 2)
ארכיון | צילום: חדשות 2

רגע לפני שהחל מבצע "שובו אחים" ביהודה ושומרון לאיתור שלושת הנערים שנרצחו, נדרשו מספר לוחמים מגדוד 101 להפקיד את הסמארטפונים שלהם בקופסת מתכת שתשמור עליהם. אלא שהם גילו שמשאית צבאית דרסה את הקופסא - והסמארטפונים שלהם נמחצו ונהרסו. בינתיים, הם כבר יותר מחודשיים ללא טלפונים ניידים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הכל החל כשלוחמי הגדוד הוקפצו לאירוע חטיפת הנערים ביום שבת, לבסיס נבי מוסא. מפקד המחלקה לקח להם את הטלפונים ואחסן אותם על פי דרישות ביטחון מידע בקופסה מברזל שייעודית לכך. כשהם בלי הטלפונים הם המשיכו לחברון למבצע חיפוש הנערים.

במהלך שהייתם בחברון, התקבלה החלטה להעביר את הציוד לבא"ח (בסיס אימונים חטיבתי) של הצנחנים, אך הסמאטרפונים נשארו בקופסה על המדרכה בנבי מוסא, ומשאית צבאית שהייתה במקום נסעה לאחור, עלתה עליה - וככה חלק גדול מהטלפונים נשברו, ניזוקו או נהרסו כליל.

"כל פעם אמרו לנו שאי אפשר להעביר את זה אלינו, ולא סיפרו לנו מה קרה כדי לא להוריד לנו את המורל", סיפרו החיילים. "אחר כך אמרו לנו מה קרה אבל לא נתנו לנו פתרון - אין לנו טלפונים כבר כמה שבועות". עוד לפני שנכנסו לעזה במבצע "צוק איתן", הם העלו את הסוגיה בשנית, אך אמרו להם שזה עדיין בבדיקה.

הסמארטפון נשבר לשניים

"לא ברור איך אין גוף צבאי שלא מתעסק בדברים האלה, אנחנו פשוט בלי טלפונים, מי ישלם לנו על זה?", תהה אחד החיילים - שדורש כי צה"ל ישלם לו על הסמאטרפון שנשבר לשניים.

אין תמונה
עו"ד בנדל

"צר לי שלוחמים שלחמו במבצע 'צוק איתן' נאלצים במשך תקופה ארוכה להיות ללא טלפונים, בשל אירוע רשלני זה ולא זכו עד כה למענה הולם. כולי תקווה שהחיילים יקבלו פיצוי על העוול שנגרם להם", אמר עו"ד גיל בנדל שסייע להם.

מדובר צה"ל נמסר בתגובה: "המקרה המדובר מוכר בצה"ל, ומטופל על ידי מפקדיהם של ששת הלוחמים. מתן המענה לחיילים התעכב בשל המצב המבצעי-בטחוני, בימים הקרובים תוגש בקשה לפיצוי בסכום כספי על פי פקודות הצבא".

לפניות לכתב: MatanH@ch2news.tv