רב-סמל עודד בן סירא
עודד בן סירא מהנח"ל | צילום: באדיבות המשפחה

לפני עשרה ימים הוא ומשפחתו חגגו לו מסיבת שחרור, אבל הוא התנדב למרות הכל, נכנס לעזה עם היחידה ונהרג. הבוקר הותר לפרסום כי רב-סמל עודד בן סירא, לוחם בחטיבת הנח"ל, בן 22 מניר עציון, נהרג אתמול בשעות אחר הצהריים בהיתקלות עם מחבלים. בן סירא הותיר אחריו שני הורים, מירי ודוד, וחמישה אחים ואחיות: יאיר, מיכל, גלעד, אלחנן ומוריה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"הוא כבר קיבל את אות המגן מהגדוד ואת המכתב מהמ"פ ואת כל האותות כבר", סיפר לחדשות 2 Online דודו מאיר בן סירא. "הוא היה אמור להיות בבקו"ם בשבוע שעבר אבל אז החל המבצע וחבורה של 20-10 חבר'ה חתמו שהם ממשיכים".

בן סירא רצה לתרום כמה שהוא יכול, וביום חמישי האחרון הודיעו למשפחתו שהוא כבר מוגדר כמשרת מילואים ולא כחייל סדיר, זאת לאחר שתאריך השחרור שלו עבר בזמן שהותו בעזה. "דאגנו לו מאוד שהוא אמר לנו שהוא יוצא לעזה, אבל זה מה שהוא רוצה - להיות עם החברים שלו", סיפר דודו. "הוא נכנס לעזה סדיר ויצא מילואימניק בארון".

לדברי הדוד, הוא לא תכנן קריירה צבאית אלא היה בחור עדין נפש. הוא הותיר אחריו הורים, אחות תאומה ועוד ארבעה אחים - שלושה מהם גם שירתו בחטיבת הנח"ל.

למד בעצמו לנגן על פסנתר

רב מושב ניר-עציון, הרב רונן לוביץ סיפר שעודד היה בחור חייכן, חביב, ואהוב על חבריו: "הוא היה צנוע מאוד ולא חיפש להתבלט אך ידע לעמוד על שלו. הוא אהב מאוד מוזיקה ולמד לבד לנגן על פסנתר וניגן נפלא". הוא הוסיף כי הוא בא ממשפחה מיוחדת שלתרום למען המדינה והחברה זה מובן מאליו: "הוא לא היה מטבעו איש צבא אבל רצה לשרת בגדוד קרבי בשביל לתרום".

בן סירא הועלה מדרגת סמל-ראשון לדרגת רב-סמל לאחר מותו. הלוויתו תיערך היום (ג') בשעה 17:00 בבית העלמין בניר עציון, בחלקה הצבאית. המועצה האזורית חוף הכרמל הביעה את תנחומיה על מותו של בן סירא: "המועצה ותושביה משתתפים בצערה הכבד של משפחת בן סירא".  

במהלך הלילה נפצעו שלושה חיילי צה"ל באורח קשה ו- 4 חיילים נפצעו באורח קל בפעילות כוחות צה"ל באזור רצועת עזה. מתחילת הלחימה נהרגו 27 חיילים וקצינים.