רועי וצוק. בקרוב ביחד
רועי וצוק. בקרוב ביחד | צילום: מרינה קגן קוז'וקין

בשבוע שעבר, בזמן פעילות מבצעית בעזה, סמ"ר במילואים רועי כהן (25) מטבריה הבחין בכלב נטוש שמשוטט בין ההריסות. הוא לקח אותו יחד עם חבריו לפלוגה בחזרה לישראל בנגמ"ש ולאחרונה החליט לאמץ אותו. באופן לא מפתיע הוא קרא לו "צוק", על שם המבצע שבו מצא את "ידידו החדש הטוב ביותר".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

סמ"ר כהן היה יחד עם כוחות מיוחדים בעזה במשימה לפינוי פצועים, כשהבחין בכלב. "לא נראה לי שהוא שייך לאף אחד, הוא היה זרוק בין ההריסות - רעב, צמא, מבוהל ומלא קרציות ופשפשים", סיפר כהן לחדשות 2 Online. באופן חריג, הוא ועוד חיילים הובילו אותו בנגמ"ש מסוג אכזרית לשטחי הכינוס שבהם שהו מחוץ לגבול הרצועה.

"צוק" העביר מספר ימים בשטחי הכינוס והיה לו מקום מיוחד במאהל - שם ליטפו ופינקו אותו. "צוק" אכל מנות קרב, וביום שישי האחרון כהן קיבל את ההחלטה לאמץ אותו והוביל אותו לאנשי תנו לחיות לחיות באשקלון, שם הוא עדיין שוהה, עד שכהן יסיים את שירות המילואים שלו.

מקלחת - ולמשפחת אומנה

"בגדול אימצתי כלב מעזה, פשוט ככה, זאת למרות שבחיים לא היה לי כלב", הוא ציין. "הוא עדיין רזה מאוד וכשאסיים אטפל בו ואדאג לו. אימא שלי לא כל כך אוהבת כלבים אבל היא אמרה שהעיקר שאני אחזור בשלום, ולא משנה עם מה".

פולי יקימוב (26), פעילה למען בעלי חיים באשקלון, קיבלה ביום שישי בבוקר הודעה בקבוצה של פעילי בעלי חיים באזור, כל כלב שנמצא בעזה והובא על ידי חייל. עם ההודעה היא הגיעה לפעילה נוספת הביתה והשתיים קילחו את הכלב.

מפוחד אך חברותי
מפוחד אך חברותי | צילום: מרינה קגן קוז'וקין

חברותי, אבל עבר טראומה

לאחר מכן, יקימוב הובילה אותו לחברה שלה, שם שהה "צוק" עד אמש, אז הועבר לידיד שלה בשם דור אזולאי, גם הוא תושב העיר - עד שכהן יחזור מהמילואים. "הכלב ממש מקסים אבל רואים שהוא עבר טראומה כי הוא נורא פחדן אבל הוא מתרגל יחסית מהר, לקח בערך שעה לעלות אותו במדרגות או להיכנס למבנים, אבל הוא מאוד חברותי", היא העידה. היום דרך עמותת "תנו לחיות לחיות", הוא יעבור חיסונים.

דור אזולאי (26), ברמן בלילות שאוהב בעלי חיים מטפל בינתיים ב"צוק" עד שרועי יחזור ממילואים. "החייל עשה מעשה נועז - חילץ אותו מעזה ולקח אותו תחת חסותו", הוא סיפר. "הוא כבר התחבר עם הכלב שלי ורואים שהוא זקוק לחום ואהבה. נקווה שהחייל יחזור בשלום ממילואים והם יהיו ביחד, אני בינתיים מטפל בו כמה זמן שייקח".

"עם קצת חמלה ורצון טוב אפשר להציל נשמה של כלב ותנו לחיות לחיות מוכנים לסייע בכל מקרה", אמרו בעמותה. "גם הכלבים ושאר בעלי החיים מתמודדים עם חרדות בעיקר באזורי הלחימה".

לפניות לתנו לחיות לחיות: 03-6241776

לפניות לכתב: MatanH@ch2news.tv