"המל"ל לא בחן כנדרש" (צילום: חיים צח, לע"מ)
"החלטנו להגביר את התקיפות" | צילום: חיים צח, לע"מ

מבצע "צוק איתן" נמשך ביומו השני וטווח הרקטות המשוגרות מרצועת עזה מתרחב ומגיע עד לנקודה הצפונית ביותר - חוף הכרמל. ראש הממשלה בנימין נתניהו קיים בצהריים (ד') התייעצויות ביטחוניות בפיקוד הדרום בבאר שבע יחד עם שר הביטחון משה (בוגי) יעלון, הרמטכ"ל רא"ל בני גנץ ואלוף פיקוד הדרום סמי תורג'מן. "החלטנו להגביר עוד יותר את התקיפות על חמאס וארגוני הטרור בעזה", אמר נתניהו. "צה"ל ערוך לכל האפשרויות וחמאס ישלם מחיר כבד על הירי לעבר אזרחי ישראל".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"הפעולה תתרחב ותימשך עד שהירי לעבר יישובינו ייפסק והשקט יחזור", הדגיש ראש הממשלה. "ביטחון אזרחי ישראל קודם לכל. הצבא שלנו חזק, העורף איתן והעם שלנו מלוכד. השילוב הזה הוא תשובתנו לארגוני הטרור שרוצים לפגוע בנו. כולנו מאוחדים במשימה לפגוע בארגוני הטרור ולהשיב השקט".

תקיפות בעזה, ארכיון (צילום: רויטרס)
"חמאס ישלם מחיר כבד" | צילום: רויטרס

טווח שיא: רקטות לחוף הכרמל

בשעות הצהריים נשמעה אזעקה בבנימינה, חוף הבונים, זכרון יעקב, בת שלמה ואור עקיבא. שתי רקטות נפלו בשטחים פתוחים באזור הצפוני ביותר מאז תחילת סבב הלחימה הנוכחי. מערכת כיפת ברזל לא הופעלה מאחר שהרקטה נורתה לעבר שטח פתוח.

בנימין נתניהו, משה בוגי יעלון (צילום: חדשות 2)
הערכת מצב | צילום: חדשות 2הזרוע הצבאית של חמאס נטלה אחריות על הירי. בלשון ההודעה שפורסמה בעזה נכתב כי מדובר ברקטה מתוצרת עצמית מסוג R160. לטענת ארגון הטרור, הרקטה, שמקורה סורי, יכולה להגיע למרחק של יותר מ-300 קילומטרים. "ירינו לכיוון העיר חיפה הכבושה", טענו בארגון. "ישראל עדיין לא טעמה את היכולות שלנו, נפתיע את האויב ונכה בכל מקום".

זמן קצר לאחר מכן קיימו גורמי בריאות בעזה מסיבת עיתונאים בחדר המיון של בית החולים "שיפא" בעזה וציינו כי מתחילת המבצע נהרגו 35 מתושבי הרצועה ונפצעו 300, מחציתם ילדים. "ביומיים האחרונים מתחולל אסון המוניטארי בעזה - יש מחסור בתרופות", אמרו גורמי הבריאות.

יעלון: "המערכה תלך ותתרחב"

מוקדם יותר אמר  שר הביטחון יעלון כי "המערכה נגד חמאס תלך ותתרחב בימים הקרובים והמחירים שהארגון ישלם יהיו כבדים מאוד. אנו ממשיכים בתקיפות שגובות מחיר כבד מאוד מחמאס ומשמידים אמצעי לחימה, תשתיות טרור, מערכות פיקוד ושליטה, מוסדות חמאס, מבני ממשל, בתי מחבלים והורגים מחבלים בדרגי פיקוד שונים".

יעלון הדגיש כי הפעילות תימשך ותיגבר: "מבחינתנו מדובר במערכה לא קצרה, ועלינו להמשיך לשמור על אורך רוח וסבלנות. נמשיך להכות בחמאס ובארגוני הטרור האחרים ברצועה מכות קשות מהאוויר, מהים ומהיבשה כדי להבטיח ביטחון לאזרחי ישראל". הוא שיבח את התנהלות האזרחים וקרא להם להמשיך להיות קשובים להנחיות.

מבצע "צוק איתן" - עדכונים אחרונים:

הסברה מזויפת בחסות חמאס: תמונות ההרס בעזה "הושאלו" מסוריה ועירק

כוננות בעורף: החוף בראשון לציון פונה, נערכים לפתיחת מקלטים בת"א

ראשי הערים בדרום: "מוכנים לספוג רקטות גם שבועות, הכל בשביל שקט"

משק בחירום: למי מגיעים פיצויים?

בעקבות ההסלמה: היכן אין קייטנה?

הנחיות פיקוד העורף לתושבי הדרום