הירי לעבר ישראל נמשך כל העת והערב (ד') שוב נורה מטח כבד לעבר יישובי הדרום. סמוך לשעה :19:45 נורו מספר רקטות נורו לעבר דימונה וירוחם. שתיים מהן יורטו על ידי כיפת ברזל. ככל הנראה מספר רקטות התפוצצו בשטחים פתוחים. חמאס: "כיוונו לעבר הכור". שני מטחים כבדים נורו גם לאשקלון. פיקוד העורף הנחה את הרשויות המקומיות במרחבים עוטף עזה, אשקלון, אשדוד, באר שבע, עמק חפר, שרון, דן, שפלה, בית שמש, ירושלים,עירון, מנשה, כרמל וחיפה לפתוח את המקלטים הציבוריים.

20:17 - רקטה שנורתה לאשקלון נפלה בשטח הרצועה.

20:02 - יירוטים מעל יבנה ורחובות.

19:59- יירוט מעל אשקלון.

מוקדם יותר פגעה רקטה ישירות בבית בשטח המועצה האזורית שער הנגב, שככל הנראה היה ריק מיושביו. אין נפגעים. אחר הצהריים נשמעה אזעקה באזור, חולון ובת ים. ככל הנראה רקטה אחת יורטה על ידי מערכת כיפת ברזל ואחרת התפוצצה בשטח פתוח. לפני כן נשמעה אזעקה בבנימינה, חוף הבונים, זכרון יעקב, בת שלמה ואור עקיבא. שתי רקטות נפלו בשטחים פתוחים באזור הצפוני ביותר מאז תחילת סבב הלחימה הנוכחי. מערכת כיפת ברזל לא הופעלה מאחר שהרקטה נורתה לעבר שטח פתוח. במועצה האזורית אשכול נפגע בית מפיצוץ שלוש רקטות. אין נפגעים בנפש.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

דקות ספורות לאחר הירי לעבר אזור זכרון יעקב, נטלה עליו אחריות הזרוע הצבאית של החמאס. בלשון ההודעה שפורסמה בעזה נכתב כי מדובר ברקטה מתוצרת עצמית מסוג R160. לטענת ארגון הטרור, הרקטה, שמקורה סורי, יכולה להגיע למרחק של יותר מ-300 קילומטרים. "ירינו לכיוון העיר חיפה הכבושה", טענו בארגון. "ישראל עדיין לא טעמה את היכולות שלנו, נפתיע את האויב ונכה בכל מקום".

מפת אזורי התרעה
צילום: פיקוד העורף
בנימין נתניהו, משה בוגי יעלון
"נגביר התקיפות". נתניהו | צילום: חדשות 2

החל משעות הבוקר תקף צה"ל כ-130 יעדי טרור ברחבי הרצועה. מתחילת המבצע הותקפו מעל 550 יעדי טרור. בין היעדים שהותקפו משעות הבוקר 31 מנהרות טרור, 60 משגרים מוטמנים, מוקדי פעילות טרור ואתר לאחסון אמצעי לחימה. כמו כן, תקף צה"ל את בתיהם של 11 פעילים בכירים בחמאס, ששימשו כתשתיות פיקוד ושליטה של הארגון.

כחלק ממבצע "צוק איתן" מבצע צה"ל עשרות תקיפות ממוקדות להרס התשתיות המבצעיות של בכירי חמאס וביניהן זו של בכיר בצפון הרצועה, אחמד ע'נדור, האחראי על ירי הרקטות מצפון הרצועה לעבר שטח מדינת ישראל לפני ובמהלך מבצע "צוק איתן" ואחראי על הפיגוע שסוכל אמש בזיקים. בין היתר, נתקפו התשתיות המבצעיות של פעילי הטרור איבראהים ברהאמה, סעיד כרדי, פאא'ז בארוד ועמאר מסעוד צלאח דלול.

יירוט של כיפת ברזל
יירוט של כיפת ברזל | צילום: לידור משה

מתחילת מבצע "צוק איתן" ועד כה טיפלו כוחות מד"א ב-68 נפגעים, בהם תשעה במצב קל שנחבלו בזמן ריצה למרחב המוגן ו-59 נפגעי חרדה. היום טיפלו צוותי מד"א בתשעה נפגעים, מהם שניים שנפצעו באורח קל והיתר נפגעו מחרדה.

נשיא המדינה היוצא שמעון פרס אמר ל-CNN: "לא התחלנו את המלחמה הזו היום. הם התחילו אותה לפני מספר ימים. הזהרנו וביקשנו מהם לחדול. חיכינו יום, יומיים ושלושה והם המשיכו ואף הרחיבו את טווח הירי". הוא ציין כי "ייתכן שפעולה קרקעית בעזה תתרחש בקרוב, אך אם לדוגמה הם יפסיקו את ירי הטילים כבר הלילה - לא תהיה כניסה קרקעית".  

נתניהו: "נגביר את התקיפות"

ראש הממשלה בנימין נתניהו קיים בצהריים התייעצויות ביטחוניות בפיקוד הדרום בבאר שבע יחד עם שר הביטחון משה (בוגי) יעלון, הרמטכ"ל רא"ל בני גנץ ואלוף פיקוד הדרום סמי תורג'מן. "החלטנו להגביר עוד יותר את התקיפות על חמאס וארגוני הטרור בעזה", אמר נתניהו.

"צה"ל ערוך לכל האפשרויות וחמאס ישלם מחיר כבד על הירי לעבר אזרחי ישראל"."הפעולה תתרחב ותימשך עד שהירי לעבר יישובינו ייפסק והשקט יחזור", הדגיש ראש הממשלה. "ביטחון אזרחי ישראל קודם לכל. הצבא שלנו חזק, העורף איתן והעם שלנו מלוכד. השילוב הזה הוא תשובתנו לארגוני הטרור שרוצים לפגוע בנו. כולנו מאוחדים במשימה לפגוע בארגוני הטרור ולהשיב השקט".

מבצע "צוק איתן" - עדכונים אחרונים:

הסברה מזויפת בחסות חמאס: תמונות ההרס בעזה "הושאלו" מסוריה ועירק

נתניהו: "החלטנו להגביר את התקיפות"

ראשי הערים בדרום: "מוכנים לספוג רקטות גם שבועות, הכל בשביל שקט"

משק בחירום: למי מגיעים פיצויים?

בעקבות ההסלמה: היכן אין קייטנה?

הנחיות פיקוד העורף לתושבי הדרום