מבצע "שובו אחים" - היום השמיני: שר הביטחון משה (בוגי) יעלון נפגש אחר הצהריים עם לוחמי ימ"מ וסיירת מטכ"ל שפועלים ביהודה ושומרון עקב חטיפת שלושת הנערים. במהלך המפגש עם הלוחמים אמר להם השר יעלון: "במידה ותגיעו למגע עם האחראים לחטיפה, צריכה לעמוד לנגד עיניכם ההנחה שהחטופים בחיים".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"אתם וכוחות אחרים מבצעים בימים האחרונים פעילות מבצעית חשובה", אמר יעלון ללוחמים, במפגש אליו התלוו גם הרמטכ"ל גנץ ואלוף פיקוד המרכז ניצן אלון. "זהו מאמץ מודיעיני ומבצעי רחב היקף ואנחנו צריכים לסיים אותו כשאנחנו מניחים את ידינו על החוטפים ומגיעים לנערים".

יעלון נפגש עם הלוחמים (צילום: דוברות משרד הביטחון)
יעלון נפגש עם הלוחמים | צילום: דוברות משרד הביטחון

"יש ריכוז מאמץ וכל עיסוקינו האחרים זזים הצידה", המשיך יעלון. "זו משימה עליונה. הנחת העבודה שלנו היא שהחטופים בין החיים, עד שלא מוכח אחרת. גם אתם צריכים לקחת את זה בחשבון".

לדברי שר הביטחון, פעילות צה"ל בימים האחרונים גבתה מחיר כבד מחמאס ביהודה ושומרון - "מחיר שהוא הרבה יותר כואב מתקיפות מטוסים". יעלון ציין כי התשתית האזרחית של חמאס נפגעה קשות. "מדובר בכסף, במוסדות צדקה, בתשתית אזרחית ובתשתית הטרור", אמר. "לא סתם אנחנו שומעים את הזעקות והאיומים שלהם".

שר הביטחון בתדריך עם הכוחות, אמש (צילום: דוברות משרד הביטחון)
"אין כוונה להבעיר את השטח" | צילום: דוברות משרד הביטחון

"לא נפסיק את הפעילות מול תשתיות חמאס עד שנרגיש שאנחנו ממצים אותה", הבהיר יעלון. "אין לנו כל כוונה להבעיר את השטח ואנחנו פועלים באחריות ובשיקול דעת. את הטבעת סביב החוטפים צריך להמשיך ולהדק. יש לי הערכה רבה על המאמץ ועל האופן בו המבצע הזה מתנהל".

רה"מ: מאמץ אדיר להגיע לבנים

מוקדם יותר היום נפגש לראשונה ראש הממשלה נתניהו עם משפחותיהם של שלושת הנערים שנחטפו בידי מחבלים: גיל-עד שאר, נפתלי פרנקל ואייל יפרח. בפגישה הדגיש נתניהו בפני ההורים כי משימת איתור הבנים קודמת לכל דבר: "זו המטרה המרכזית של הפעילות המבצעית והמודיעינית שאנחנו מבצעים, וכל היחידות המתאימות מגויסות למטרה זו".

בפתח הפגישה אמר ראש הממשלה להוריהם של שלושת הנערים: "העם נותן לכם כוח ואתם נותנים לו כוח בחזרה". נתניהו התייחס למבצע "שובו אחים" לאיתור החטופים ואמר: "תגברנו את הכוחות בשטח ואנחנו משקיעים מאמץ אדיר על מנת להגיע אל הבנים".

רעיית ראש הממשלה, שרה נתניהו, סיפרה להורים כי היא נרגשת מאוד מהמפגש עמם והדגישה את תעצומות הנפש, האמונה החזקה והכוחות שהם מפגינים: "אני מבקשת להמשיך ולחזק את ידכם ולחבק אתכם יחד עם כל עם ישראל. כל עם ישראל מחכה לחזרה של הבנים שלכם".

שער, פרנקל ויפרח ז"ל (צילום: חדשות 2)
אייל יפרח, גיל-עד שער ונפתלי פרנקל | צילום: חדשות 2

איריס יפרח, אמו של אייל, הודתה לראש הממשלה על יחסו למשפחות החטופים. "אנחנו רוצים להודות לראש הממשלה ולרעייתו על האירוח החם, התמיכה, העידוד וההקשבה", אמרה יפרח במהלך הפגישה.

מבצע "שובו אחים" - עדכונים אחרונים:

נתניהו נפגש עם משפחות החטופים

"האינדיקציות מראות שהם בחיים"

חמאס: "נתניהו יתחרט על מעשיו"

בשל המצב הביטחוני: הממשלה תאשר תקציב נוסף ליהודה ושומרון

נתניהו על פרשת החטופים: "אנחנו יודעים כעת יותר מאשר לפני ימים אחדים"

שבוע לחטיפה: מערכת הביטחון ממשיכה בחיפושים אחר הנערים

אמו של החטוף לבני נוער: "אם הם לא ישובו – אל תישברו"

הצצה: "העיניים של צה"ל" במבצע להשבת החטופים

אהרונוביץ': "הביקורת על המשטרה - מוצדקת"

50 משוחררים מעסקת שליט נעצרו במהלך הלילה