הרמטכ"ל גדי איזנקוט העניק אתמול (שלישי) אות הערכה לאוגדת עזה "על תרומתה לחיזוק עוצמתו של צה"ל ולביטחון מדינת ישראל". לפי דובר צה"ל, האוגדה זכתה בכבוד בשל המערכה לסיכול מנהרות הטרור של חמאס ובניית המכשול התת-קרקעי לאורך הרצועה במהלך השנתיים האחרונות. הטקס התקיים בבסיס האוגדה בדרום, שם נמסר האות ומכתב ההערכה לידי מפקד האוגדה.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

"מזה שבעה חודשים פועלת האוגדה באופן יום-יומי למניעת חצייה המונית של הגדר ומניעת פיגועי טרור חמורים", נמסר מדובר צה"ל. "אוגדת עזה מהווה סמל למצוינות מבצעית בכלל הדרגים".

הרמטכ"ל איזנקוט התייחס לפעילותה של אוגדת עזה לאור המצב הביטחוני המורכב מול רצועת עזה. "התמודדתם עם התקפות טרור, ניסיונות להפרת ריבונות ופעילות טרור מגוונת במסווה של הפרות סדר אזרחיות ובשילוב של נשים ילדים ובוגרים", אמר. "עמדתם בצורה מקצועית, איתנה, ערכית מאוד במציאות סבוכה ומורכבת".

"מונעים פיגועים חמורים", איזנקוט בטקס | צילום: דובר צה"ל, חדשות
לוחמי צה
חיילי צה"ל סמוך לגבול רצועת עזה | צילום: רויטרס, חדשות

איזנקוט הוסיף: "לצערי, לעשייה הזאת יש מחיר. יש הרוג אחד מאז מבצע צוק איתן, אביב לוי ז״ל, ויש פצועים אזרחים ופצועים חיילים. לנו כצה"ל אין את הפריווילגיה להתעייף, אלא להמשיך לפעול מתוך מחויבות ארוכת שנים שבה השילוב בין ביטחון להתיישבות זה סוד העוצמה של צה"ל".