עאישה ראבי ז"ל (צילום: חדשות)
עאישה ראבי שנהרגה בליל שישי | צילום: חדשות

יומיים אחרי מותה של עאישה ראבי, פלסטינית מהכפר בידיה בשומרון, שנהרגה בליל שבת מיידוי אבנים סמוך לצומת תפוח בשומרון, עדיין אין התקדמות משמעותית בחקירה. נכון לעכשיו אין בידי חוקרי המשטרה ושב"כ שום ממצא שמבסס את החשד שמדובר במעשה ידיהם של מתנחלים יהודים או של פלסטינים.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

האבן שהושלכה ופגעה בראשה של ראבי בזמן שנסעה עם בעלה ברכבם בכביש 60 נשלחה לבדיקת מעבדה מתוך תקווה שאולי נותרו עליה סימנים או שרידי DNA של משליך האבן. כמו כן, החוקרים מתייחסים בספקנות לעדות הבעל, יעקוב ראבי, שעל פיה הוא הצליח לשמוע את שלושת החשודים, שלטענתו ראה משליכים את האבנים, משוחחים בעברית.

כעת ממתינים במשטרת מחוז ש"י ובשב"כ בעיקר לתוצאות החקירה במישור המודיעיני. רק משם ניתן יהיה לבסס איזשהו חשד שמדובר בפיגוע שנאה שביצעו יהודים בתגובה לשני הפיגועים שהיו בשבוע שעבר בשומרון או שמדובר בטעות בזיהוי של פלסטינים שיידו את האבנים במטרה לפגוע ביהודים.

רכבה של ראבי (צילום: חדשות)
צילום: חדשות

בקרב משפחתה ובצד הפלסטיני אין ספק שעאישה נרצחה על ידי "מתנחלים יהודים קיצונים", זו הגרסה הפלסטינית ואין בלתה. בתקשורת הפלסטינית וגם בכלי תקשורת ערביים יש עניין נרחב מאוד סביב הרצח.

מאז אתמול נשמעים גינויים רבים לרצח בליל שישי. שליח האו"ם למזרח התיכון, ניקולאי מלדנוב, שצייץ היום בטוויטר גינוי שבו קרא להעמיד לדין את האחראים לרצח. יו"ר הרשות הפלסטינית, אבו מאזן, התקשר אתמול לאבי המשפחה וניחם אותו.

פגיעת האבן ברכב בשומרון (צילום: "אל-קודס", חדשות)
הנזק שנגרם לרכבה של ראבי | צילום: "אל-קודס", חדשות

קרובי משפחה ותושבים בבידיה, בו מתגוררת משפחת ראבי, מדברים על הצורך למצות את הדין עם מבצעי הפיגוע. הם אומרים שבימי שישי בערב רק פלסטינים נוסעים בכביש הזה, יהודים דתיים לא נוסעים ולכן הגיוני שמדובר ביהודים.