זירת פיגוע הירי בעפרה (צילום: ענבל ראובני / TPS, חדשות)
שיפור במצבה של האם, זירת הפיגוע בעפרה | צילום: ענבל ראובני / TPS, חדשות

שיפור במצבה של שירה איש-רן, האם שנפצעה באורח קשה בפיגוע הירי שאירע בטרמפיאדה בכניסה ליישוב עפרה מוסיף להשתפר וכעת היא ערה ומתקשרת עם הסביבה. גם במצבו של בן זוגה, עמיחי, חל שיפור קל, כך נמסר הבוקר (שלישי) מבית החולים שערי צדק בירושלים שבו היא מאושפזת. עוד דווח כי מצבו של התינוק שיולד בניתוח קיסרי עדיין קשה מאוד.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו 

מצה"ל נמסר כי כוחות הביטחון ממשיכים גם כעת בחיפוש אחר המחבלים שביצעו את פיגוע הירי, והם מתרכזים במרחב החטיבה המרחבית בנימין. עוד נמסר כי הסריקות כוללות שימוש ביכולות מודיעיניות שונות לצד כוחות הסורקים בשטח. בין היתר מתבצעים בידוקים מוגברים בכניסות וביציאות מהמרחב.

אמה של הפצועה בת ה-21, ליאורה סילברשטיין, סיפרה הבוקר בכאן רשת ב' על מצבה של ביתה שירה שעברה ניתוח קיסרי לאחר שנותרה. "לא סיפרנו לה שיילדו אותה, היא לא מבינה אם התינוק בחוץ או בפנים", אמרה האם. "צריך הרבה תפילות, התינוק במצב קריטי".

אמש העבירה האם מסר תקיף לממשלה: "לא יכול להיות שילדים חפים מפשע עומדים ומחכים לטרמפ, ויורים בהם. לא יכולה להיות מציאות כזו". אביו של עמיחי, שנפצע גם הוא בפיגוע ומצבו מוגדר בינוני, הוסיף: "היום זה היה אנחנו, מחר זה יכול להיות כל אחד אחר. זו לא שאלה אישית אלא שאלה ציבורית".

שבעה בני אדם נפצעו בפיגוע הירי אמש בכניסה לעפרה. לפי עדי ראייה, האש נפתחה מרכב חולף לעבר קבוצת אנשים שעמדה בטרמפיאדה בכניסה ליישוב. כתוצאה מהירי נפצעה קשה גם שירה איש-רן, בת 21 בשבוע ה-30 להריונה. היום חל שיפור קל במצבה, ומחר ינסו להעיר אותה לאחר שמאז הפיגוע היא מורדמת ומונשמת. היא יולדה, ומצבו של התינוק קשה. עוד שניים נפצעו בינוני וארבעה קל. הנהג היורה הצליח להימלט מהמקום. כוחות צה"ל עדיין מבצעים סריקות לאיתור המפגע.

תיעוד מצמרר מזירת הפיגוע בעפרה

בהקלטת הזעקת הסיוע ממד"א לצומת עפרה נשמעת סערת הרגשות של האזרחים במקום. "אני בתוך תחנת הדלק, שמענו יריות וצרחות", נשמעת המדווחת. "תביאו מהר אמבולנסים, נראה לי שיש פצועים".

המוקדנית ניסתה לברר עם המדווחת כמה נפגעים יש במקום, אולם המדווחת לא יודעת להשיב. "יש שם הרבה אנשים, אז אולי יש הרבה נפגעים. הייתה תהלוכה לכבוד החנוכה". המוקדנית אמרה למדווחת שלא תצא ממקום המחסה שלה, וכי העזרה בדרך: "אני לא רוצה שתצאי, לא רוצה שתתקרבי לחלונות – תנעלי את עצמך שם. אנחנו בדרך".

חן אנטבי, אחת הפצועות קל בפיגוע, שחזרה בשיחה עם החדשות: "ראיתי כזה בום, כל מיני רסיסים, היתיי בטוחה שאלו זיקוקים. ראיתי את האישה בהריון שנפצעה מדממת על הרצפה, התחלתי לשמוע צעקות 'זה פיגוע'. חיפשתי את מערב, חברה שלי, עברו קצת מחשבות". אנטבי בת ה-17, תושבת בית אל שמאושפזת בבית החולים שערי צדק בירושלים, הוסיפה: "זה היה מפחיד, ראיתי את הרכב ומישהו שפשוט יורה, בהתחלה חשבתי שזה שני רכבים, שהם יורים משני צדדים. היה מישהו שהתחיל לצעוק שם 'שמע ישראל". אנטבי וחברתה מירב שרביט תפסו מחסה מאחורי אנדרטה לנרצח בפיגוע קודם בצומת - והמתינו עד להגעת כוחות ההצלה.

מירב שרביט, תושבת בית אל בת 17 שנפצעה גם היא קל, שחזרה: "אני עמדתי עם הגב לכביש, חן עמדה מולי. כולם דיברו, הייתה לפני כן מסיבת חנוכה ביישוב אז היינו שם. פתאום אנחנו רואים יריות - בחיים לא ראיתי יריות. היינו בטוחים שזה נפצים או זיקוקים, ואז פשוט אנשים ירדו לרצפה, זחלו, התחבאו אחורה, לא ידעתי מה לעשות, ראיתי את חן יורדת לרצפה וירדתי גם, זחלנו מאחורי המצבה לאדם שנרצח שם והתחבאנו עד שהגיעו כוחות הצלה. היו צרורות באוויר ומלא צרחות ואמבולנסים, זה מה שאני זוכרת".

"שהיתי במרחק 50 מטרים מהמקום ושמענו קול נפץ", סיפר חיליק נבון, עד ראייה לפיגוע. "מהר מאוד הבנתי שמדובר ביריות. בין 12-15 יריות. לא היה ירי רציף. רצתי למקום וראיתי אישה ששכבה על הקרקע וקיבלה טיפול רפואי מהחיילים. מהר מאוד האירוע נסגר, לא נותר לנו מה לעשות כי הפצועים קיבלו טיפול ופונו לבתי החולים".