זירת ניסיון הפיגוע ליד חברון (צילום: מהתקשורת הפלסטינית, חדשות)
הזירה של הדריסה בכפר אינדא | צילום: מהתקשורת הפלסטינית, חדשות

שני ניסיונות דריסה אירעו הבוקר (שלישי) - האחד אל עבר כוח מג"ב בכניסה לכפר אינדא שבחברון והשני אל עבר כוח במסגרת פעילות אכיפה של מבנים לא חוקיים באזור צפון הבקעה. בשני המקרים בוצע ירי אל עבר הנהג ולא דווח על נפגעים בקרב כוחותינו. הנהג בתקרית בכפר אינדא מת כתוצאה מהירי.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

במסגרת פעילות אכיפה של יחידת הפיקוח בליווי לוחמי מג"ב נגד פעילות שריפת נחושת בלתי חוקית במרחב הכפר אידנא. רכב פלסטיני ובו חשוד ניסה להימלט מכוחות הביטחון, הרכב התנגש ברכב הפיקוח והגיח לעבר לוחם מג"ב שפעל לאבטחת המקום.

הלוחם ביצע ירי לעבר הרכב שבמסגרתו נפגע החשוד בניסיון דריסה. בהמשך נקבע מותו על פי גורמי הרפואה שהגיעו למקום.

באירוע נוסף בכפר ג'יפטליק שבאזור צפון הבקעה, בוצעה פעילות אכיפה של חטיבת הבקעה בשיתוף יחידת הפיקוח במנהל האזרחי ולוחמי מג"ב נגד מבנה בלתי חוקי.

במסגרת הפעילות הגיח רכב פלסטיני לעבר הכוחות. לוחמי מג"ב שאבטחו את העבודות ביצעו ירי על מנת לעצור את הרכב. הרכב נעצר והחשוד, בשנות ה-30 לחייו תושב הכפר ג'יפטליק הועבר לטיפול כוחות הביטחון.

החיפושים אחר המחבל מעפרה. ארכיון (צילום: דובר צה"ל, חדשות)
החיפושים אחר המחבל מעפרה | צילום: דובר צה"ל, חדשות

ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס היו במהלך טקס חניכת מחלף אדם במועצה האזורית מטה בנימין לאירועי הטרור האחרונים. "אני מאחל החלמה מהירה ושלמה לכל פצועי הפיגוע ובתוכם כמובן לשירה איש-רן ובנה התינוק שנאבק עדיין על חייו", אמר.

"אנחנו נרדוף את האחראים לפיגוע וניפרע מהם", המשיך. "אנחנו נוכיח להם שהרצון שלהם לעקור אותנו מארצנו יתקל בחומה בצורה. כל עוד אני ראש ממשלת ישראל אף יהודי אחד לא יעקר מביתו, לא רק שלא יעקרו מביתם יבנו בתיהם ויוסיפו עליהם".

זירת פיגוע הירי בעפרה (צילום: ענבל ראובני / TPS, חדשות)
זירת הפיגוע בעפרה | צילום: ענבל ראובני / TPS, חדשות

בתוך כך חל שיפור במצבה של שירה איש-רן, האם שנפצעה באורח קשה בפיגוע הירי שאירע בטרמפיאדה בכניסה ליישוב עפרה. שירה שעבר ניתוח קיסרי בעקבות הירי, ערה ומתקשרת עם הסביבה. גם במצבו של בן זוגה, עמיחי, חל שיפור קל, כך נמסר מבית החולים שערי צדק בירושלים שבו הם מאושפזים. עוד דווח כי מצבו של התינוק שיולד בחודש שביעי עדיין קשה מאוד.

מצה"ל נמסר כי כוחות הביטחון ממשיכים גם כעת בחיפוש אחר המחבלים שביצעו את פיגוע הירי, והם מתרכזים במרחב החטיבה המרחבית בנימין. עוד נמסר כי הסריקות כוללות שימוש ביכולות מודיעיניות שונות לצד כוחות הסורקים בשטח. בין היתר מתבצעים בידוקים מוגברים בכניסות וביציאות מהמרחב.