1045689 (צילום: חדשות)
סגן אלוף מ' נהרג בהיתקלות בעזה | צילום: חדשות

אלפים הגיעו היום (שני) לבית העלמין ביישובו של סא"ל מ', שנהרג בהיתקלות כוח מיוחד של צה"ל עם מחבלים בלב עזה, כדי ללוות אותו בדרכו האחרונה. הנשיא ריבלין ושר החינוך בנט הגיעו למקום לחלוק לקצין הבכיר כבוד אחרון. השר בנט: "יירשם בדברי הימים כגיבור ישראל, לצדם של יוני נתניהו ורועי קליין ז"ל". מוקדם יותר היום ספד לו אביו: "זאת אבידה גדולה. אני מקווה שזה יהיה האובדן האחרון של עם ישראל".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

נציג צה"ל בלוויה, ראש אמ"ן אלוף תמיר היימן סיפר על מפקד דגול שהנהיג באומץ את חייליו: "אתמול בלילה נפל הלוחם האמיץ, סגן-אלוף מ' ז"ל, במהלך פעילות מבצעית חסויה ברצועת עזה. את פרטי הפעילות, כמו על שירותו של סגן-אלוף מ', לא אוכל לפרט במעמד זה. חבריו ומפקדיו סיפרו כי החל מגיוסו ולאורך כל שנות שירותו הוא בלט בערכיו וביכולותיו. הוא היה לוחם אמיץ, מפקד הצועד ראשון לפני חייליו, חבר ואדם מסור עד אין קץ למשימותיו ואנשיו".

יו"ר הימין החדש, נפתלי בנט (צילום: החדשות)
בנט (ארכיון) | צילום: החדשות

"מ' הפגין תושייה ונחישות למען הגנה על ביטחון מדינת ישראל ותושביה", הוסיף אלוף היימן. "בקור רוח ואומץ לב, פעל מ', הלילה הזה, על-מנת להבטיח את ביטחון חבריו לפני ביטחונו האישי שלו. מ' בחר בשירות מאתגר ותובעני; ונשא על כתפיו אחריות כבדה לאורך שנים רבות. הוא מילא את כל תפקידיו בהצטיינות ולמרות זאת, היה צנוע ועניו בהליכותיו. מ' הוא אות ומופת ללוחם ולמפקד, מקור גאווה. סגן-אלוף מ' ז"ל, אני מצדיע לך ומוקיר את תרומתך העצומה לביטחון ישראל. משפחות יקרות, אובדנכם גדול מנשוא. בשם צה"ל ואגף המודיעין אני משתתף בצערכם ומתחייב להיות לכם לבית ולמשפחה. שלא תדעו עוד צער".

"השכול האישי שלכם הוא פצע מדמם בלב האומה כולה"

נשיא המדינה ראובן ריבלין ספד לסא"ל מ' ואמר: "באתי להודות ולהצדיע לגיבור חיל בשם מדינה שלמה. הטוב שבטובי בנינו שלעד יהיה זכרו חקוק על לוח ליבנו". ריבלין הוסיף: "כאבכם כאבי, צערכם צערי. צערו של עם שלם. עם ישראל כולו. מ' היה מלוחמיה ומפקדיה הטובים והנועזים של מדינת ישראל והוא נפל כשיצא לשמור על אזרחי ישראל, על ילדי ישראל. הוא חי את הערכים עליהם גדל וחונך: אומץ לב, מסירות, תעוזה, נחישות וחירוף נפש וכך גם נפל".

גם שר החינוך נפתלי בנט דיבר בהלווייתו של הקצין. "אבל כבד ירד על מדינת ישראל הבוקר", אמר. "מ' חי חיי גבורה ועוז, בהם רב הנסתר על הגלוי. על מעשיו לא ניתן להרחיב ואת פעולותיו לא נוכל לפאר כמו שוודאי היינו רוצים, אך תוצאותיהם ניצבות מולנו בגאון, בדמות חיי אדם של רבים מאזרחי ישראל".

לאחר מכן, פנה השר בנט פנה למשפחתו של מ': "טרם נכתבו המילים על מנת להביע בפניכם את תנחומינו. אך דעו, כי אבא היה גיבור ישראל שבמותו ציווה חיים לרבים אחרים. השכול האישי שלכם הוא פצע מדמם בלב האומה כולה".

בן היישוב של סא"ל מ' סיפר לחדשות Online על דמותו: "הוא היה קצין איכותי וערכי שגדל לתפארת מדינת ישראל. התנדב בארגונים וגידל את הדור הבא על ערכי אהבת המולדת וערכי תרומה והתנדבות". לדבריו, "לא כולם ידעו מה הוא עושה אבל אני ידעתי. הוא התחיל לחשוב על העתיד, על התקדמות במערכת הביטחונית והאזרחית. לחילופין הוא שקל גם התקדמות במערכת הצבאית".

זירת התקרית בחאן יונס (צילום: חדשות)
כך נראית זירת הקרב אמש בעזה | צילום: חדשות
זירת האירוע בעזה (צילום: חדשות)
"מבצע בעל חשיבות גבוהה לביטחון ישראל" | צילום: חדשות

ח', קרוב משפחתו, סיפר שמאז שסיים את לימודיו בבית הספר הוא התגייס למסלול צבאי ומעולם לא עזב. "הוא היה פעיל חברתי ותרם הרבה. המשפחה לא ידעה מה הוא עושה מלבד העובדה שהוא היה בכיר ביחידה מיוחדת. המשפחה שלו הייתה לתפארת, אשתו עובדת בתחום הרפואה ועוזרת לילדים".

הבוקר ספד ראש הממשלה בנימין נתניהו לקצין שנפל: "אני מרכין את ראשי בנפול סגן אלוף מ' ז"ל, לוחם מהולל שנפל הלילה בפעולת צה"ל ברצועת עזה. יבוא יום ומלוא גבורתו יסופר. אזרחי ישראל חבים לו חוב עצום. כוחותינו פעלו הלילה בגבורה ובאומץ לב. אני מצדיע לסא"ל מ', למשפחתו ולחבריו לנשק. יהי זכרו ברוך".

זירת האירוע בעזה (צילום: חדשות)
בכיר בחמאס נהרג בחילופי האש | צילום: חדשות

גם שר הביטחון ליברמן הביע צער: "עם ישראל איבד הלילה לוחם רב פעלים, שתרומתו לביטחון המדינה תישאר חסויה עוד שנים רבות. אני מבקש למסור תנחומים מעומק הלב למשפחתו ואיחולי החלמה מהירה לפצוע בתקרית".