כך תקף חמאס את האוטובוס הצבאי בתחילת מטחי הירי: הטלוויזיה של חמאס פרסמה תיעוד מהירי שבוצע לעבר האוטובוס בעוטף עזה סמוך לשעה 16:30 - שיגור שממנו נפצע קשה חייל צה"ל. בתיעוד שפורסם בערוץ "אל אקצא" של חמאס, למרות תקיפת הבניין ממנו שידר הערוץ, נראה האוטובוס ברגעים שקדמו לירי - וברגע הפגיעה.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

אמש הותר לפרסום כי הפצוע הקשה מפגיעת טיל הנ"ט באוטובוס בעוטף עזה, שהיוותה את תחילת מטח הירי מרצועת עזה לישראל, הוא חייל צה"ל. קבוצת חיילים עמדה ליד האוטובוס ועברו תדריך, שבמהלכו נורה הטיל שפגע באוטובוס. החייל שנפצע קשה נפגע מרסיס כשעמד מחוץ לאוטובוס שאליו הוא התכוון לעלות.

פרופסור יוחנן פייזר, סגן מנהל בית החולים סורוקה, אמר: "הצעיר הגיע במצב קשה מאוד לחדר המיון, נכנס ישר לחדר הטראומה. לאחר ייצוב ראשוני הוא נלקח לבדיקת CT ושם הבנו את מצבו הקשה. מייד לאחר מכן הוא נלקח לחדר ניתוח, שם הוא מנותח על ידי מספר צוותים שנלחמים על חייו. נשקפת סכנה ממשית לחייו".

אוטובוס היחידה שנפגע מטיל נ"ט (צילום: חדשות)
האוטובוס לאחר הפגיעה | צילום: חדשות

הצעיר נפצע מטיל נ"ט, החובשים טיפלו בו בזירה ותוך כדי כך העבירו אותו לידי צוות מד"א שחבר לפצוע באמצעות ניידת טיפול נמרץ. בשטח התקבלה החלטה לפנות אותו מיד תוך כדי נפילות הפצמ"רים. בסורוקה קיבלו אותו הרופאים ישירות לחדר הטראומה, שם ניסו לייצב את מצבו - הוא נפצע בכל חלקי גופו מרסיסים. הוא איבד דם רב בשטח, אבל הפרמדיקים טיפלו בפציעתו.