זירת ההיתקלות עם חמאס בחאן יונס (צילום: רויטרס, חדשות)
צילום: רויטרס, חדשות

בחמאס מנסים להציג את ההיתקלות אמש (ראשון) עם כוח צה"ל בלב עזה שבה נהרג סא"ל מ' ז"ל ונפצע קצין באורח בינוני כהישג. למרות ששישה מבין שבעת ההרוגים בצד הפלסטיני זוהו כאנשי הזרוע הצבאית, בהם בכיר בגדודי עז א-דין אל-קסאם, בארגון הטרור טוענים כי הצליחו ללמד את האויב הישראלי לקח וכי "עשו צחוק" מהמודיעין הישראלי.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

בבוקר למחרת התקרית ברצועה בארגון טוענים שכוח של גדודי אל-קסאם עצר מכונית ובה אנשי הכוחות המיוחדים של צה"ל שהשקיפו על ביתו של נור א-דין ברכה, הבכיר שנהרג, כדי לבדוק אותה. לפי גרסת חמאס, אחרי שהכוח הישראלי נחשף התפתחו חילופי אש שבהם ברכה נהרג מיד. בחמאס ציינו כי הכוח מיוחד של צה"ל נכנס לאזור שממזרח לחאן יונס במכונית אזרחית כדי לתקוף או לתת מכה חזקה להתנגדות.

נור א-דין ברכה (צילום: חדשות)
נור א-דין ברכה | צילום: חדשות

אחרי שחשפו את הכוח פתחו אנשי הזרוע הצבאית במרדף אחרי הרכב, שזכה לליווי של חיל האוויר. "האויב אחראי על המעשה הנפשע הזה", אמרו בחמאס וטענו שהכוח לא רצה לחסל את ברכה אלא "לעשות משהו גדול יותר".

"ההתנגדות לימדה את האויב שיעור קשה ועשתה מהמודיעין שלו צחוק מול כל העולם", ציינו בארגון. "ברכה הגיע למקום כדי לראות מה קורה. הכוח רצה לברוח אחרי שנחשף אבל מיד חיל האוויר התערב. אנשינו רדפו אחרי המכונית עד הגדר".

זירת התקרית בחאן יונס (צילום: חדשות)
צילום: חדשות
זירת האירוע בעזה (צילום: חדשות)
צילום: חדשות
"מבצע בעל חשיבות לביטחון ישראל" (צילום: חדשות)
צילום: חדשות

הבוקר סיפרו מקורות פלסטיניים ברצועת עזה על חילופי האש וטענו כי מכונית מסוג פולקסווגן נעצרה במשך דקות ארוכות מול ביתו של ברכה. הדבר עורר את חשדו והוא חבר למספר פעילים נוספים ויחד החלו במרדף אחרי הרכב. בשלב מסוים, כך לטענת הפלסטינים, אנשי הזרוע הצבאית של חמאס הצליחו לעצור את הרכב ודרשו מיושביו להציג תעודות זהות.

בשלב זה, טוענים המקורות ברצועה, פתחו לוחמים שישבו במושבים האחוריים באש. כתוצאה מהירי נהרג ברכה ומספר אנשי חמאס נוספים נפצעו. הם יצרו קשר עם פעילים נוספים שהחלו במרדף אחר הרכב ובו לוחמי צה"ל. הפלסטינים מדווחים כי כלי טיס שהוזנקו לאזור ירו לעבר כל מי שרדף אחר הרכב. לבסוף, הרכב ובו לוחמי צה"ל התנגש בגדר בטון כשהיה בדרכו לגבול ומשם המשיכו הלוחמים ברגל.

זירת האירוע בעזה (צילום: חדשות)
צילום: חדשות
זירת האירוע בעזה (צילום: חדשות)
צילום: חדשות
זירת הקרב בחאן יונס (צילום: חדשות)
צילום: חדשות

בחמאס הגיבו לתקרית מול הכוח המיוחד הישראלי והבהירו כי יגיבו בירי לעבר ישראל: "זו מתקפה פחדנית של ישראל". בארגון אישרו ששני מפקדים בכירים בארגון נהרגו. "כוחות ההתנגדות עקבו אחר הכוחות הישראלים בזמן שניסו להעלים את הרכב בו נסעו", נמסר.

לפי גורם פלסטיני רשמי ברצועת עזה, אנשי חמאס ירו לעבר רכב נוסע שמתוכו נפתחה עליהם אש. עד ראייה מתוך הרצועה סיפר לסוכנות הידיעות רויטרס שכלי טיס ירה כ-40 טילים לשטחים פתוחים בתוך שטח רצועת עזה. לפי דיווחים, רוב ההרוגים נהרגו כתוצאה מהירי המסיבי הזה.