המספרים שמאחורי השיגורים: ב-24 שעות, חוותה ישראל את מספר השיגורים הגדול ביותר של רקטות מרצועת עזה ביום - מהשעה 16:30 אתמול (שני) ועד היום (שלישי) אחר הצהריים, נורו לשטחנו יותר מ-400 רקטות - מספר ששבר את כל השיאים, מאז החלו לירות רקטות מרצועת עזה בתחילת העשור הקודם.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו  

לשם השוואה, ביום עם הכי הרבה שיגורים במבצע "צוק איתן" בקיץ 2014 נורו כ-200 רקטות לשטח ישראל - אם כי אז טווח הירי היה נרחב הרבה יותר, ובסבב הנוכחי נורו רקטות לאזור הדרום בלבד.

1046603 (צילום: חדשות)
צילום: חדשות

מי שספגה אז וגם ביממה החולפת את מספר השיגורים הגבוה ביותר היא המועצה האזורית אשכול: יותר מ-100 רקטות נורו ביממה האחרונה רק לעבר שטח המועצה, 15 רקטות פגעו ביישובים באשכול או בסמוך להם. 6 רקטות שנורו פגעו פגיעה ישירה במפעל ובבתי מגורים באשקלון, ביישוב במועצה האזורית חוף אשקלון בנתיבות ובשדרות.  

ביממה שחלפה מאז החלה ההסלמה ועד היום, יירטה מערכת כיפת ברזל כ-100 רקטות מעזה - כרבע מכמות כלל הרקטות שנורו לשטח ישראל בסבב הנוכחי. במבצע "צוק איתן" כולו נורו לישראל 4,594 רקטות - וביום הכי פעיל של מערכת "כיפת ברזל" במהלך המבצע היא יירטה 44 רקטות.

1046596 (צילום: חדשות)
צילום: חדשות

מאז אתמול בשעות אחר הצהריים, לאחר תקרית ירי טיל הנ"ט על אוטובוס במהלכה נפצע חייל צה"ל באורח קשה, ביצע צה"ל כ-200 תקיפות של יעדי טרור ברצועת עזה - כשהבולטת שבהן היא השמדת הבניין ממנו שידרה תחנת הטלוויזיה של חמאס. מספר התקיפות הגדול ביותר ביום אחד ב"צוק איתן" עמד על 346.

הריסות בניין הטלוויזיה של חמאס שהופצץ (צילום: חדשות)
הריסות בניין הטלוויזיה של חמאס שהופצץ | צילום: חדשות
בית שנפגע השבוע בשדרות (צילום: עד ראייה, חדשות)
בית שנפגע מרקטה בשדרות | צילום: עד ראייה, חדשות

עד לשעה 09:00 הבוקר נמנו 55 נפגעים ישראלים בסבב ההסלמה הנוכחי, בהם הרוג אחד בן 48, שלושה פצועים קשה - חייל שנפגע מרסיסים בגזרת שער הנגב, שתי נשים בנות 60 ו-40וגבר כבן 40 שנפצע בינוני בגזרת אשקלון. 23 במצב קל לאחר שנפצעו מרסיסי זכוכיות, הדף, שאיפת עשן ונחבלו במהלך ריצה למרחבים מוגנים. 27 לקו בהתקף חרדה.

פגיעת הרקטה בבניין מגורים באשקלון (צילום: רויטרס, חדשות)
בניין מגורים באשקלון שנפגע מרקטה | צילום: רויטרס, חדשות
תקיפת חיל הים ברצועת עזה (צילום: דובר צהל, חדשות)
תקיפה בעזה, היום | צילום: דובר צהל, חדשות

הפלסטינים דיווחו עד כה על 8 הרוגים כתוצאה מתקיפות צה"ל.

נתונים: דובר צה"ל, מד"א, דוברות מ.א. אשכול, נחמיה גרשוני