תקיפה בעזה, ארכיון (צילום: חדשות)
תקיפה בעזה, ארכיון | צילום: חדשות

המתיחות בדרום: כלי טיס של צה"ל תקף היום (ראשון) חוליית מחבלים שהפריחה בלוני תבערה לעבר ישראל בצפון רצועת עזה. הפלסטינים דיווחו על אדם אחד שנפצע מהתקיפה שהתבצעה באזור בית חאנון. בנוסף דיווחו על תקיפה נוספת במרכז הרצועה, ממזרח לאלבורג', ללא נפגעים. משעות הבוקר פרצו ארבע שרפות בעוטף עזה כתוצאה מבלוני תבערה.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

תקיפת צה"ל התרחשה בעת ישיבת הקבינט בה דנו השרים במשך כארבע שעות בהסלמה ברצועת עזה. מוקדם יותר היום איים ראש הממשלה נתניהו על חמאס ורמז שבמצע צבאי רחב היקף מתקרב. "אנחנו קרובים מאוד לפעילות מסוג אחר שתכלול מכות עוצמתיות מאוד", אמר נתניהו בפתח ישיבת הממשלה.

"קוראים לצדדים לנהוג באיפוק" (צילום: רויטרס, חדשות)
"קוראים לצדדים לנהוג באיפוק" | צילום: רויטרס, חדשות

"בחמאס כנראה לא הבינו את המסר", הוסיף רה"מ. "אם הם לא יפסיקו את ההתקפות הן יופסקו בדרך אחרת. אם יש לחמאס שכל - הוא יפסיק את האש וההתפרעויות האלימות - עכשיו".

ברקע האירועים האחרונים בגדר הגבול נמסרה הודעה מטעם האיחוד האירופי בו הארגון מביע דאגה מהאלימות ברצועה. "אנו קוראים לכל הצדדים לנהוג במלוא האיפוק כדי למנוע אובדן חיים נוסף, אנו מצפים מישראל שתשתמש בכוח בצורה פרופורציונלית ולחמאס ולשאר הקבוצות הקיצוניות בעזה - לא לנצל את המחאות לאלימות".

בנימין נתניהו (צילום: אוהד צויגנברג, חדשות)
בדרך להסלמה? "קרובים לפעילות מסוג אחר" | צילום: אוהד צויגנברג, חדשות

בנוסף התייחסו באיחוד לאירועים האחרונים ביו"ש ובהם הפיגוע באזור התעשייה ברקן ומות הפלסטינית ביום שישי וקראו לחקור את האירועים ולמצות את הדין עם האחראים.

אמש הודיע שר הביטחון כי יפסיק את אספקת הדלק והגז לרצועה. "כל עוד לא תיפסק האלימות ברצועת עזה באופן מוחלט, כולל שיגורי בלוני התבערה והצתות הצמיגים מול הישובים הישראלים, לא תחודש אספקת הדלקים והגז לרצועת עזה", כתב ליברמן בחשבון הטוויטר שלו. מנגד, בחמאס קוראים להמשך העימותים בגבול.