העימות בין השוטרים לחייל (צילום: ללא קרדיט, חדשות)
העימות בין השוטרים לחייל | צילום: ללא קרדיט, חדשות

עימות חריג בין שוטרי מג"ב ללוחמי צה"ל: חיילים מגדוד נצח יהודה מחו אמש (שבת) על מעצר מתנחלים על ידי שוטרי מג"ב, לאחר שהשליכו אבנים על רכבים פלסטיניים במהלך הפגנה ליד בית אל, ואף ניסו לשחררם. במקום התפתח עימות שבמהלכו אף עוכב אחד החיילים על ידי השוטרים.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

האירוע התרחש לאחר שעשרות מתנחלים הגיעו לכניסה לרמאללה והשליכו אבנים על מכוניות ובתים של פלסטינים. כוח של מג"ב הגיע לאזור ועצר כמה מהם. בשלב הזה הגיע לוחם מגדוד נצח יהודה שהתעמת עם השוטרים וניסה להביא לשחרור המתנחלים. אחרי כמה דקות הגיע למקום רכב צבאי שממנו יצא לוחם נוסף שפעל באופן דומה, ועליו השתלטו לוחמי מג"ב כפי שנראה בתמונה.

עדי ראייה סיפרו ששוטרי מג"ב התנפלו על שני החיילים, עיכבו אותם ולקחו את נשקיהם. אחד החיילים הצליח להימלט, אך השוטרים דלקו אחריו לתוך הבסיס של הגדוד. חברי החייל חסמו בפניהם את הכניסה ולא אפשרו להם להיכנס פנימה.

שני הלוחמים נקראו לשיחה אצל המפקד

השוטרים דיווחו על האירוע למפקד גדוד נצח יהודה ושני הלוחמים נקראו לשיחה אצל המפקד. נזכיר כי בפיגוע שהתרחש ביום חמישי בגבעת אסף נהרגו יובל מור יוסף ויוסף כהן ז"ל, חיילים ששירתו בגדוד.

עורך הדין איתמר בן גביר התייחס לאירוע: "מעבר לבעיה המשפטית הקשה העולה מהתנהלותם של אותם שוטרים באירוע מדובר בפשע מוסרי. האויבים שלנו רואים אל התמונות ואת הפרסומים מאותו אירוע וצוחקים עלינו. מדובר בתמונות שמחזקות את התיאבון של המחבלים השפלים לבצע עוד פיגועים. אני קורא למפקד משטרת מג"ב ולמחלקה לחקירות שוטרים לפתוח בחקירת האירוע, על מנת למצות את הדין עם השוטרים המכים".

ממג"ב נמסר בתגובה: "בפעילות הלילה של שוטרי מג"ב בפאתי רמאללה, התקיימה הפגנה בלתי חוקית של כ-50 מתיישבים. במסגרת ההפגנה נעצרו 3 חשודים אשר יידו אבנים לעבר בתים פלסטינים. לאחר שנעצרו, הגיעו לעבר כוחות מג"ב 2 חיילים שמשרתים באזור בניסיון לשחרר את העצורים. שוטרי מג"ב העבירו את החיילים להמשך טיפול של מפקדיהם. תחקור משותף של האירועים בשטח נמשך ע״י מפקדי צה״ל ומג״ב".