הרקטה שפגעה הלילה (בין שלישי לרביעי) בבית בבאר שבע העירה את יושבי הבית. הבית הנפגע הוא ביתה של אם יחידנית, המגדלת לבדה את שלושת ילדיה. לדבריה, כששמעה את האזעקה חשבה תחילה שהיא חולמת – אולם מרגע שהתעוררה מיהרה לקחת את ילדיה לממ"ד, תוך שהיא נחבלת קלות. "אני רועדת ומפחדת, ומבקשת שתאפשרו לי את הפרטיות שלי", ביקשה מעיתונאים במקום.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

מאז שהרקטה פגעה בבית כוחות גדולים של המשטרה וכיבוי אש מנסים לפנות את ההרס. מהנדס ואנשי פיקוד העורף קיימו התייעצויות לגבי צעדי המשך, וכלים כבדים של פיקוד העורף כבר הגיעו למקום כדי לסייע בפינוי ההרס. עוד הגיעו למקום שכנים ועובדים סוציאליים, המסייעים למשפחה ומשבחים את האם על תושייתה.

פגיעת הטיל בבית בב"ש, השבוע (צילום: צילום: תיעוד מבצעי מד"א, חדשות)
זירת הפגיעה. כנראה בשל רקטה "משופרת" | צילום: צילום: תיעוד מבצעי מד"א, חדשות

במקביל, מגיעים לשכונה כוחות רבים במטרה להחזיר אותה במהירות האפשרית לשגרה, שכן ההרס שנגרם כתוצאה מהרקטה הוא עצום. ככל הנראה, הנזק הרב הוא כתוצאה מכך שהרקטה הייתה "משופרת", ונשאה עמה חומר נפץ רב מהרגיל.

זירת הפגיעה בבאר שבע (צילום: ישי אלבז, חדשות השואגים לימין)
"רועדת ומפחדת". זירת הפגיעה | צילום: ישי אלבז, חדשות השואגים לימין

אזעקות צבע אדום החלו להישמע בבאר שבע סמוך לשעה ארבע לפנות בוקר. רגע לפני הפגיעה בבית המגורים הספיקה האם, בת 39, לקחת את שלושת ילדיה בגילאי 9, 10 ו-12 ולהימלט לממ"ד. בעקבות הפגיעה הם לקו בחרדה. חובשים ופראמדיקים של מד"א העניקו טיפול רפואי לארבעה. שני דיירים המתגוררים בסמוך לבניין בו פגעה הרקטה טופלו גם כן. בנוסף, אישה כבת 50 וגבר כבן 40 פונו לבית החולים סורוקה במצב קל לאחר שנחבלו במהלך ריצה למרחב מוגן. מדובר צה"ל נמסר כי בעת שיגור הרקטה זוהה שיגור נוסף מהרצועה לכיוון הים.