שבוע בעוטף: מלחמת התשה סמוך לגדר (צילום: דובר צה"ל, חדשות)
התפרעויות סמוך לגדר בעזה | צילום: דובר צה"ל, חדשות

לקראת צעדות יום השישי ברצועת עזה - צה"ל מתגבר כוחות: גורמי ביטחון הנמצאים באזור עוטף עזה עיבו היום (שישי) את הנוכחות לאורך גדר הגבול לקראת ההפגנות השבועיות שעורכים תושבי הרצועה בהנחיית וביוזמת ארגון הטרור חמאס. בין השאר, תוגברו כוחות הצלפים לקראת המחאה והכוחות הונחו להגביר את העירנות והאבטחה סביב יישובי עוטף עזה.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

בדומה לסופי שבוע קודמים, גם היום צפוי להיות סוף שבוע אלים ונראה כי אלפים יגיעו לכיוון הגדר במסגרת "צעדת השיבה". האזור כולו מתוח באופן יחסי לאחר שאתמול פרסם צה"ל כי השמיד מנהרת טרור התקפית של חמאס שחדרה כ-200 מטרים לתוך שטח ישראל משטח הרצועה.

ראש הממשלה בנימין נתניהו חזר אתמול ואמר כי "חמאס צריך להבין שלא כדאי לו לנסות אותנו". על פי דובר צה"ל, תת-אלוף רונן מנליס, בניית המנהרה כללה שימוש בטכניקות חדשות וחומרים שונים. זוהי המנהרה ה-15 שהצבא משמיד בשנה האחרונה.תא"ל מנליס סיפר כי באוגדת עזה פועלים כל הזמן על מנת לסכל את הנשק האסטרטגי של החמאס בעזרת יכולות טכנולוגיות והנדסיות. עוד נמסר כי צה"ל עקב אחר התקדמות בניית המנהרה במשך מספר חודשים.

הקצין הבכיר הסביר כי בבניית המנהרה ניכרת התקדמות והתפתחות של השיטות שבהן השתמשו על מנת להקשות על צה"ל לגלות את המנהרה. הוא סיפר כי במנהרה מספר פיתולים המתחברים לרשת מנהרות לחימה. במנהרה, כך על פי הדובר, יש אף רשת חשמל וטלפוניה.

כך נראתה המנהרה מבפנים (צילום: דובר צהל, חדשות)
כך נראתה המנהרה מבפנים | צילום: דובר צהל, חדשות


זמן קצר לאחר הפרסום על השמדת המנהרה כתב שר הביטחון בעמוד הטוויטר שלו: "איננו מפסיקים לעבוד לרגע, מעל ומתחת לקרקע. מנהרת הטרור שהשמדנו הבוקר היא עוד מנהרה שלא תעמוד לחמאס במערכה הבאה. בכל יום אנחנו מתקדמים עוד צעד בדרך לחיסול נשק המנהרות".