וינטר ואיזנקוט (צילום: מריים אלסטר, יונתן שינדל - פלאש 90, חדשות)
וינטר ואיזנקוט | צילום: מריים אלסטר, יונתן שינדל - פלאש 90, חדשות

תא"ל עופר וינטר הגיע היום (שלישי) לפגישה עם הרמטכ"ל גדי איזנקוט – זאת על רקע דיווחים על קרע מתמשך בין השניים, ולאור העובדה כי החלטת ראש הממשלה נתניהו לשמור לעצמו את תיק הביטחון הובילה לכך שיש לו שני מזכירים צבאיים. במהלך הפגישה אמר הרמטכ"ל לוינטר שהוא לא ייפגע כתוצאה מהסיטואציה החדשה.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

בסביבתו של ראש הממשלה נתניהו אומרים כי נתניהו מעריך את וינטר, והחלטה בעניינו תתקבל בימים הקרובים. מנגד, גורמים בצבא טוענים כי איזנקוט פועל לסיום תפקידו של וינטר, או לכל הפחות לצמצום סמכויותיו.

מדובר צה"ל נמסר כי "עופר וינטר הוא קצין ולוחם עתיר זכויות שמתפקד כמזכירו הצבאי של שר הביטחון מזה חודש. לאור התפטרות שר הביטחון ומילוי התפקיד על ידי ראש הממשלה, אופן פעילות המזכירות הצבאית יסוכם בימים הקרובים לאחר עבודת מטה".

ביולי האחרון מונה וינטר למזכירו הצבאי של שר הביטחון דאז, אביגדור ליברמן. ההחלטה התקבלה על ידי השר ליברמן בהתייעצות עם הרמטכ"ל איזנקוט, כשברקע ההחלטה שלא למנות את הקצין הבכיר למפקד אוגדה בסבב המינויים שקדם להחלטה.

כשפורסם סבב המינויים ביוני נודע שוינטר לא קודם, וההערכה הייתה כי יפרוש מצה"ל. ההחלטה שלא לקדמו התקבלה לאחר שבחודש נובמבר שקדם לכך הוא לא מונה לתפקיד המזכיר הצבאי של ראש הממשלה. וינטר אמר אז למקורביו כי אם לא יתמנה לתפקיד מפקד אוגדה הוא יפרוש מצה"ל בקיץ, אולם עם מינויו תחת ליברמן החליט להישאר בצבא.