כחלק מהתגובה הצבאית למטחי הירי הכבדים לדרום מאז שעות הצהריים, צה"ל פגע בבניין הטלוויזיה של חמאס שממנו משודרים התכנים של תחנת "אל-אקצה". שני כלי טיס של חיל האוויר שיגרו טילי אזהרה לקראת הפצצה על מבנה הטלוויזיה ושידוריה הופסקו. גם תחנת הרדיו של חמאס הותקפה. דובר הג'יהאד האסלאמי: "הריסת תחנת הטלוויזיה של חמאס - תוקפנות חמורה שתוביל להרחבת (של טווח) התגובה".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

עדי ראייה ברצועה דיווחו על פיצוץ עז, אך טענו כי לא ידוע בשלב זה על נפגעים - למרות שהמבנה נפגע באופן ניכר. מנהל התחנה טען שהשידורים יתחדשו בקרוב, ככל הנראה מביירות: לאחר מכן השידורים התחדשו, ובהם הוקרן תיעוד הפגיעה באוטובוס הצבאי בעוטף עזה. דקות אחדות לאחר הפצצת הבניין, הופעלו אזעקות צבע אדום במרבית היישובים בעוטף עזה.

"בשידורי התחנה מופיעה הסתה קשה נגד מדינת ישראל ואזרחיה, הדרכות ושיטות לביצוע פיגועים נגד אזרחים וחיילים והשגת נשק", נמסר מדובר צה"ל, שהדגיש כי "מדובר בתקיפה של נכס שלטוני מרכזי של חמאס שבוצעה בהמשך לתקיפות הנרחבות שביצע צה"ל ובתגובה למתקפת הטרור שמוביל ארגון הטרור חמאס לעבר אזרחי ישראל".

תקיפות צה"ל ברצועה (צילום: חדשות)
צה"ל: "נכס שלטוני מרכזי" | צילום: חדשות
הריסות בניין הטלוויזיה של חמאס שהופצץ (צילום: חדשות)
כך נראתה הפגיעה בבניין | צילום: חדשות

עוד נמסר כי "המבנה מצוי בבעלות ארגון הטרור חמאס ושימש את הארגון לפעילות צבאית הכוללת העברת מסרים לפעילי טרור גם בגדה, קריאות מפורשות לביצוע פיגועי טרור והדרכה כיצד לבצע אותם". דובר צה"ל הוסיף כי הצבא "נחוש לבצע את משימת ההגנה על אזרחי ישראל, ערוך ומוכן לתרחישים שונים ככל שיידרש. ארגון הטרור חמאס נושא באחריות לכל הנעשה ברצועת עזה וממנה, והוא יישא בהשלכות לפעולות הטרור המופעלות נגד אזרחי ישראל".

"שימש את הארגון לפעילות צבאית" (צילום: חדשות)
"שימש את הארגון לפעילות צבאית" | צילום: חדשות

בשעות הלילה תקף צה"ל גם את משרד המודיעין הצבאי של ארגון הטרור חמאס. "המשרד הינו בניין רב קומות, המשרת את פעילי המודיעין הצבאי של ארגון הטרור חמאס לאיסוף מודיעין כנגד מדינת ישראל, בשכונת אלפרקאן בצפון רצועת עזה", נמסר. "הפעילות הצבאית של יחידת המודיעין הצבאי בוצעה ממבנה הממוקם בלב אזור מאוכלס ובסמוך לבית ספר. היחידה אחראית לכלל תהליכי האיסוף והמחקר המודיעיני כנגד מדינת ישראל, ועל שיקוף תמונת המצב המודיעינית לבכירי הזרוע הצבאית".