הפגנות פסלטינים בגבול הרצועה, ארכיון (צילום: רויטרס, חדשות)
הפרות סדר בעזה (ארכיון) | צילום: רויטרס, חדשות

ראש הממשלה בנימין נתניהו שלח היום (ראשון) איום חריף לארגון חמאס ברצועת עזה בשל ההסלמה הביטחונית של הימים האחרונים ורמז על מבצע צבאי שהולך ומתקרב. "אנחנו קרובים מאוד לפעילות מסוג אחר - פעילות שתכלול מכות עוצמתיות מאוד", אמר. הקבינט המדיני-ביטחוני צפוי להתכנס היום בשעה 15:00 בצהריים לדיון.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו  

"בחמאס כנראה לא הבינו את המסר", הוסיף ראש הממשלה בפתח ישיבת הממשלה. "אם הם לא יפסיקו את ההתקפות הן יופסקו בדרך אחר. "אם יש לחמאס שכל - הוא יפסיק את האש וההתפרעויות האלימות - עכשיו".

מחאת רשת נגד רה"מ (צילום: אלכס קולומויסקי, פלאש 90, חדשות)
נתניהו (ארכיון) | צילום: אלכס קולומויסקי, פלאש 90, חדשות

אתמול הצהיר שר הביטחון אביגדור ליברמן כי ישראל לא תחדש את אספקת הדלק והגז לעזה אם העימותים האלימים יימשכו. באו"ם הביעו לאחרונה תקווה שהעברת הדלק והגז, שהחלה רק השבוע, תוביל לרגיעה, אך בישראל לא שעו לקריאות והחליטו, לאחר האירועים האלימות והחמורים של סוף השבוע, לנקוט בצעד תקיף.

"כל עוד לא תיפסק האלימות ברצועת עזה באופן מוחלט, כולל שיגורי בלוני התבערה והצתות הצמיגים מול הישובים הישראלים, לא תחודש אספקת הדלקים והגז לרצועת עזה", כתב ליברמן בעמוד הטוויטר שלו. מבחינת חמאס מדובר בהחלטה שנחשבת ל"עילה למלחמה" מכיוון שמדובר בפגיעה בצינור החמצן של עזה: בין 15 ל-20 משאיות של סולר ודלק מדי יום עוברות לעזה ו-6-7 משאיות של גז, והן נחשבות לצורך חיוני.

אספקת הדלק תחודש (צילום: רויטרס, חדשות)
משאיות דלק בעזה (ארכיון) | צילום: רויטרס, חדשות

איסמעיל הנייה, ראש הלשכה המדינית של חמאס, אמר אתמול כי העימותים צפויים להימשך עד שייענו דרישות חמאס. "אוי לכם אם תפסיקו את תהלוכות השיבה לפני שיוסר המצור", אמר במסר לעזתים. "התהלוכות שלנו אינן למען סולר ודולרים, אלא זוהי זכות טבעית של עמנו", הוסיף הנייה.