שר הביטחון לשעבר, אביגדור ליברמן, ערך הבוקר (שישי) סיור בשדרות במטרה להביע הזדהות עם תושבי הדרום, ואגב כך מתח ביקורת על המדיניות הביטחונית של הממשלה הנוכחית: "ממשלה כמו שראינו בשבוע האחרון לא מתפקדת - אלא שורדת".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

ליברמן סיפר כי בא לקבל חיזוק מתושבי הדרום שכבר שנים ארוכות חיים תחת איום הטילים של חמאס. "אתמול כולנו ראינו את האבסורד שנקלענו אליו. השב"כ חשף חוליית חמאס מיהודה ושומרון שהופעלה מעזה וההנחיה שקיבלה היתה לבצע פיגוע רציני בישראל. בנוסף, גם אתמול וגם היום הועבר דלק קטרי לרצועה ובחודש הבא נעביר לשם עוד 15 מיליון דולר - והם עושים מאמץ להוציא פיגועים", תקף ליברמן. "אני חושב שזה מצב אבסורדי. לכולם ברור שאנחנו צריכים להכריע את הטרור ולא להיכנע לו".

משאיות עם דלק בכניסה לרצועה (ארכיון) (צילום: רויטרס, חדשות)
משאיות עם דלק בכניסה לרצועה (ארכיון) | צילום: רויטרס, חדשות

ליברמן התייחס גם למבצע שהסתבך בעזה בשבוע שעבר ולהנחיית הצנזורה לא לשתף את המידע שחמאס חשף לכאורה: "הצנזורה פעלה נכון ואני קורא לכל האזרחים לציית להנחיות הצנזורה ולא צריך להוסיף מילה". כשהתבקש להגיב על דברי השר בנט נגדו בתקופה האחרונה, השיב: "אני מאחל למר בנט בריאות ואריכות ימים".

עוד הוסיף השר הפורש כי בכוונתו לפתוח לשכה פרלמנטרית בדרום ולהגיע בכל שבוע לאיזור עד למדיניות הממשלה תשתנה: "אני חושב שמה שקריטי זה קודם לשנות כיוון ומדיניות. ממשלה כמו שראינו בשבוע האחרון לא מתפקדת אלא מנסה לשרוד בכל מחיר וזה לא מצב בריא. במצב בריא צריך לחזור לבוחר ולאזרח ולבנות מדיניות חדשה".

עיקר ביקורתו של ליברמן התייחסה לאופן שבו הממשלה מטפלת בטרור: "חמאס לא צריך לעניין אף אחד. מה שצריך לעניין אותנו זו מדיניות הממשלה היא כרגע כניעה לטרור. הפסקת האש בתנאי חמאס אחרי שספגנו קרוב ל-500 רקטות, העברת הכסף המזומן שהולך לטרור ותוספות הדלק - כל זה בלתי סביר ולא מתקבל על הדעת".

כסף קטרי, ארכיון (צילום: חדשות)
כסף קטרי ש/הועבר לרצועה | צילום: חדשות

לדבריו, המשימה העיקרית שבה הוא מתרכז כרגע היא העברת חוק הגיוס. ליברמן ציין כי הוא מקווה שהחוק יעבור בנוסח המקורי שהגיש - "עם כל הפסיקים והנקודות".