נהרס בית המחבל שהשליך לוח שיש על לוחם צה"ל והרג אותו: כוחות צה"ל הרסו הלילה (שבת) את בית משפחת המחבל שהשליך בחודש מאי האחרון לוח שיש על כוח של לוחמי דובדבן במהלך פעילות במחנה הפליטים אל-אמערי ברמאללה - מעשה שכתוצאה ממנו נהרג סמ"ר רונן לוברסקי ז"ל.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

מדובר צה"ל נמסר כי לוחמי צה"ל בשיתוף לוחמי משמר הגבול וכוחות המנהל האזרחי הרסו את המבנה בן ארבע הקומות בו התגוררה משפחת המחבל אסלאם יוסף אבו חמיד. במהלך הפעילות התפתחו מספר הפרות סדר אלימות בהן השתתפו עשרות פלסטינים, שיידו אבנים לעבר הכוחות. הלוחמים הגיבו באמצעים לפיזור הפגנות. לא היו נפגעים לכוחותינו.

פיצוץ בית מחבל ברמאללה
רגע פיצוץ המבנה | צילום: דוצ, חדשות

בפעילות הכוחות, להריסת ביתו של המחבל השתתפו גם לוחמי יחידת "דובדבן" אשר גם איתרו ולכדו את המחבל ב-13 ביוני 2018. הריסת הבית יצאה אל הפועל לאחר שבג"ץ דחה לפני כשבועיים עתירה נגד הרס הבית - זאת לאחר שבין היתר, התעוררה מחלוקת האם יש להרוס את המבנה כולו, או רק את הקומה בה התגוררה משפחת המחבל.

כוחות צה
כוחות צה"ל בפעילות להרס הבית, הלילה | צילום: דובר צהל, חדשות

"זה מאוד משמח אותנו", אמר ולדימיר לוברסקי, אביו של רונן ז"ל, אחרי שהתבשר על הריסת בית המחבל, "אנחנו מאמינים שזו רק ההתחלה. אני רוצה להודות לכוחות הביטחון שעמלו ימים כלילות ללכוד את המחבל ועכשיו להרוס את הבית".

לוברסקי ז"ל נפצע באורח אנוש כתוצאה מהשלכת לוח השיש הכבד במהלך פעילות מבצעית למעצר פעילי טרור שביצעו בעבר פיגועים - ומת מפצעיו בבית החולים כעבור יומיים. במהלך הפעילות התקרבו הלוחמים לבניין ואז הושלכה מלמעלה פלטת השיש שפגעה בלוברסקי. הוא חבש קסדת פלדה לראשו ואת המיגון הנדרש, אך משקלו של לוח השיש גרם לפציעתו האנושה.

סמ
סמ"ר רונן לוברסקי ז"ל | צילום: דובר צה"ל, חדשות