קרוביו של סא"ל מ' ספדו לו. ארכיון (צילום: Yahav Trudler/IDF Spokesperson, חדשות)
קרוביו של סא"ל מ' ספדו לו. ארכיון | צילום: Yahav Trudler/IDF Spokesperson, חדשות

ביישוב שבו התגורר סא"ל מ' (41), שנהרג אמש במבצע שהסתבך בעומק רצועת עזה, קיבלו את הידיעה על מותו בעצב כבד. היום בשעה 15:00 יובא למנוחות ביישובו סא"ל מ', שהותיר אחריו אישה ושני ילדים. אביו ספד לו: "זאת אבידה גדולה. אני מקווה שזה יהיה האובדן האחרון של עם ישראל".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

"זה בוקר רע מאוד", אמר קרוב שלו לחדשות Online. "הוא היה קצין איכותי וערכי שגדל לתפארת מדינת ישראל. התנדב בארגונים, גידל את הדור הבא על ערכי אהבת המולדת וערכי תרומה והתנדבות".

לדבריו, "לא כולם ידעו מה הוא עושה אבל אני ידעתי. הוא התחיל לחשוב על העתיד, על התקדמות במערכת הביטחונית והאזרחית. לחילופין הוא שקל גם התקדמות במערכת הצבאית".

זירת התקרית בחאן יונס (צילום: חדשות)
צילום: חדשות
זירת האירוע בעזה (צילום: חדשות)
צילום: חדשות

ח', קרוב משפחתו, סיפר שמאז שסיים את לימודיו בבית הספר הוא התגייס למסלול צבאי ומעולם לא עזב. "הוא היה פעיל חברתי ותרם הרבה. המשפחה לא ידעה מה הוא עושה מלבד העובדה שהוא היה בכיר ביחידה מיוחדת. המשפחה שלו הייתה לתפארת, אשתו עובדת בתחום הרפואה ועוזרת לילדים".

מוקדם יותר הבוקר ספד ראש הממשלה בנימין נתניהו לסא"ל מ': "אני מרכין את ראשי בנפול סגן אלוף מ' ז"ל, לוחם מהולל שנפל הלילה בפעולת צה"ל ברצועת עזה. יבוא יום ומלוא גבורתו יסופר. אזרחי ישראל חבים לו חוב עצום. כוחותינו פעלו הלילה בגבורה ובאומץ לב. אני מצדיע לסא"ל מ', למשפחתו ולחבריו לנשק. יהי זכרו ברוך".

זירת האירוע בעזה (צילום: חדשות)
צילום: חדשות
נור א-דין ברכה (צילום: חדשות)
בכיר חמאס שנהרג | צילום: חדשות

גם שר הביטחון ליברמן הביע צער: "עם ישראל איבד הלילה לוחם רב פעלים, שתרומתו לביטחון המדינה תישאר חסויה עוד שנים רבות. אני מבקש למסור תנחומים מעומק הלב למשפחתו ואיחולי החלמה מהירה לפצוע בתקרית".