כסף קטרי, ארכיון (צילום: חדשות)
צילום: חדשות

למרות יום שישי הרגוע יחסית בשבוע שעבר והדיווחים המתגברים על הסכמות בדרך להסדרה בין ישראל לחמאס, במערכת הביטחון קיימת דריכות והציבו כוחות מתוגברים באזורי הגבול עם רצועת עזה לקראת מהומות "צעדת השיבה" המתקיימות בכל יום שישי. במערכת הביטחון מקווים שהמגמה תימשך והחיכוך על הגבול יהיה מינימלי. הבוקר (שישי) 15 מיליון דולר במזומן, כסף קטרי, הועבר היום לעזה דרך מעבר ארז לטובת תשלום משכורות לפקידי חמאס בעזה. על העברת הכסף הקטרי למימון המשכורות ברצועת עזה נחשף בחדשות סוף השבוע עם דנה ויס.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

במספר מזוודות ועם רכב משוריין, הגיע הכסף הקטרי לרצועת עזה, על רקע הדיווחים המתגברים על סיכומים בדרך להסדרה בין ישראל לחמאס. 15 מיליון דולר הגיעו במזומן ראשית דרך מעבר אלבני שבגבול עם ירדן, ולאחר מכן נכנסו לשטח רצועת עזה דרך מעבר ארז.

בישראל קיים חשש שהכסף הקטרי ישמש לתפעול מערך הטרור של ארגון חמאס. לפי גורם ישראלי, הכסף מיועד לחלוקה על פי רשימות שנבדקו בישראל בתהליך מוסכם שגיבשו גורמי התיווך. אם תהיה חריגה מהרשימה, התהליך צפוי להיפסק. העברת הכסף גובשה לאחר שאבו מאזן סרב לשלם את משכורות הפקידים בעזה.

הכסף הקטרי ברצועה (ארכיון) (צילום: רויטרס, חדשות)
המשכורת שהועברה לחמאס | צילום: רויטרס, חדשות

אתמול דיווח העיתון "אל-חיאת" המתפרסם בלונדון שיו"ר הרשות הפלסטינית, אבו מאזן, הסכים לקבל את הבנות הרגיעה של ישראל עם חמאס. על פי הדיווח, נשיא מצרים א-סיסי הצליח לשכנע את אבו מאזן, לאחר חודשים ארוכים בהם התנגד עבאס להבנות מחשש שהן ינציחו את שלטון חמאס ועזה וידיר סופית את הרשות מהרצועה.

דריכות בעזה: בדרך לרגיעה והסדרה? (צילום: רויטרס, חדשות)
דריכות בעזה: בדרך לרגיעה והסדרה? | צילום: רויטרס, חדשות

יו"ר הרשות הפלסטינית, אבו מאזן, הסכים לקבל את הבנות הרגיעה של ישראל עם חמאס - כך דיווח הבוקר (חמישי) העיתון "אל-חיאת" המתפרסם בלונדון. על פי הדיווח, נשיא מצרים א-סיסי הצליח לשכנע את אבו מאזן, לאחר חודשים ארוכים בהם התנגד להבנות מחשש שהן ינציחו את שלטון חמאס בעזה וידיר סופית את הרשות הפלסטינית מרצועת עזה.

תורים ארוכים בעזה, הבוקר (צילום: חדשות)
תורים ארוכים בעזה, הבוקר | צילום: חדשות
פלסטינים עומדים בתור לקבל כסף בעזה (צילום: חדשות)
פלסטינים עומדים בתור לקבל כסף בעזה | צילום: חדשות

לפי מקורות פלסטיניים, א-סיסי הציג בפני אבו מאזן את המאמצים להשגת רגיעה ופיוס בין הפלגים הפלסטינים. א-סיסי, כך לפי המקורות, אמר לאבו מאזן כי מדובר ב"הזדמנות למרחב נשימה לתושבי עזה", ואבו מאזן הסכים לדבריו.