רכבה של הפלסטינית ההרוגה (צילום: חדשות)
רכבה של הפלסטינית ההרוגה | צילום: חדשות

חקירת נסיבות מותה של תושבת הכפר בידיה בשומרון, שנהרגה הלילה מיידוי אבנים, אינה מחזקת בשלב הזה את העדות שמסר בעלה ואשר ממנה עולה כי מתנחלים היו אלו שיידו את האבנים. החקירה בשב"כ ובמשטרת מחוז ש"י מתנהלת בשלב הזה בכל הכיוונים, ונבדק חשד לרקע לאומני. אלפים השתתפו היום בהלוויית האישה, עאישה א-ראבי.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו 

בעלה של האישה טען בעדות שמסר לחוקרים כי הספיק לראות מהמכונית שנהג שלוש דמויות, ככל הנראה, שעמדו על גבעה סמוך לכביש ויידו אבנים. לטענתו שמע אותם מדברים עברית: עם זאת, במערכת הביטחון אומרים כי לא זכור פיגוע של מתנחלים שנעשה בליל שבת לאחר חצות אך האפשרות הזו עדיין נבדקת. על פי העדות, שבו מחברון לביתם וקצת לפני צומת תפוח הותקפו במטר אבנים.

נהרגה מיידוי אבנים, עאישה מוחמד אל-רבי (צילום: חדשות)
נהרגה מיידוי אבנים, עאישה מוחמד אל-רבי | צילום: חדשות

אפשרות אחרת שנבדקת מתמקדת בעובדה שמדובר בשעת לילה חשוך וייתכן שמיידי האבנים היו פלסטינים שטעו בזיהוי ולא ראו שלוחית הרישוי של מכונית המשפחה היא ירוקה.

הלווייתה של ראבי (צילום: חדשות)
אלפים נכחו בהלווייתה | צילום: חדשות

עאישה מוחמד אל-רבי, בת 45, תושבת בידיה ממערב לסלפית, נהרגה לאחר שהושלכו אבנים על רכבה בעת שנסעה בכביש 60, סמוך לצומת תפוח. בעלה, יעקוב אל-רבי, נפצע באורח בינוני. שניהם פונו לבית החולים רפידיה בשכם, שם נקבע מותה. כלי תקשורת פלסטיניים ייחסו את האירוע למתנחלים, שלטענתם יידו את האבנים ופגעו ברכב.

אוהד חמו השתתף בהכנת הידיעה.